Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Rugsėjį atidarytas Raseinių maltiečių vaikų dienos centras

06/09/2021 


Šių metų rugsėjo 3-ioji diena buvo maltiečiams ypatinga – Raseiniuose oficialiai atidarytas vaikų dienos centras. Šiam svarbiam įvykiui ruoštasi jau nuo žiemos: savo jėgomis nušveistos ir perdažytos sienos, surinkti nauji ir dovanoti baldai, ieškota vietos, kur geriausiai ruošti pamokas, kur sudėti knygas, o kur arbatos puodelius. Numatytai atidarymo dienai vaikai iš anksto ruošėsi, planavo šventę ir svečių sutikimą. Daug diskusijų kėlė klausimai, kaip geriau ir įdomiau pristatyti centrą, ką papasakoti apie jį, ko paklausti svečių, net kokio skonio bus tortas. Viskas buvo svarbu – juk atvyks nepaprastų svečių.

Taigi atidarymo diena. Garbingiausias svečias – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, kuri jau ne pirmus metus yra maltiečių vaikų paramos akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ globėja. Ji papasakojo, kokių galių turi turėti pirmoji šalies ponia, kad galėtų padėti kitiems, o ypač vaikams. Pasveikinti vaikų atvyko Raseinių meras Andrius Bautronis, maltiečių dvasinis vadovas Vytautas Rapalis,  prezidentas Bronius Einars, generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, Vaikų bei jaunimo programų koordinatorius Gražvydas Pavalkis ir Jaunųjų maltiečių vadovė Neringa Sukauskaitė. Buvo iškelta maltiečių vėliava ir įteikta vaikų dienos centro vardinė lentelė, kuri kiekvienam praeiviui skelbs apie maltiečių veiklą.

Raseinių vaikų dienos centrą kasdien lanko 15 vaikų. Nuo pat pirmųjų dienų, įžengus pro duris, juos lydi superherojų vaidmuo – šio centro vadovė Agnė Naujokaitytė labai stengiasi, kad vaikai čia jaustųsi mylimi, reikalingi ir atrastų savo tikrąsias supergalias. Todėl neatsitiktinai parinkta vaikams artima renginio tema – superherojai: čia vaikučiai, apsivilkę įspūdingais kostiumais, ne tik padėjo vesti renginį, bet ir dirbo gidais – svečiams aprodė savo antrųjų namų patalpas ir papasakojo, kaip smagiai čia leidžia dienas. Kunigas Vytautas Rapalis ne tik pašventino šiuos namus, linkėdamas ilgų gyvavimo metų, bet ir palaimino vaikus – kad mokslo metai būtų saugūs ir sėkmingi.

Įsibėgėjus renginiui, vaikų ir svečių laukė didelė staigmena – lauke juos pasitiko ilgamečių maltiečių rėmėjų „AdroRodeo“ ekipažas su lenktynininku Vaidotu Žala ir automobiliu „Škoda R5“: komanda ne tik papasakojo apie savo profesiją ir veiklą, bet ir įsodino vaikus į automobilį – čia jie galėjo pasijusti tikrais lenktynininkais, spausdami pedalus ir sukeldami tikrą ralio triukšmą.

Pasidžiaugti švente atvyko ir vaikų tėveliai, Rasenių ir Viduklės maltiečiai.  Nuo šiol Raseinių maltiečių vaikų dienos centro šeima dar drąsiau ir tvirčiau keliaus savo svajonių ir supergalių atradimo keliu.