Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Senjorai

Pagalba seneliams užima didžiausią maltiečių veiklos dalį. Iš viso globojame maždaug 2600 senelių 42 Lietuvos vietovėse ir teikiame jiems visokeriopą pagalbą – nuo lankymo per šventes iki kasdienio maitinimo.

Pirma ir svarbiausia maltiečių užduotis – patenkinti stokojančių senelių maisto poreikį. Kad sergantys, silpni dėl metų naštos ir nepasiturintys senjorai nebadautų. Tuo tikslu patiems silpniausiems vežama šilta sriuba termosuose. Šią programą mes simboliškai vadiname „Maistas ant ratų“. Jis labai reikalingas, nes kartais maltiečių atnešta sriuba yra vienintelis šiltas maistas senolių valgiaraštyje.

Maistas vežamas atsižvelgus į individualius senolių poreikius – nuo 1 iki 7 kartų per savaitę. Stipresniems, kurie dar geba vieni ar su savanorio pagalba pasiruošti valgį, nešami sauso maisto krepšeliai. Bet juk maltiečio apsilankymas tai ne tik maisto pristatymas.

Ne mažiau svarbu, tiesiog būtina, yra senelių globa ir lankymas. Tai žmogiškasis kontaktas, kurio taip pasigenda vieniši, retai iš namų išeinantys žilagalviai. Galų gale bendraujant su savanoriu atsiranda galimybė paprašyti pagalbos – pakeisti lemputę, palydėti pas medikus, į bažnyčią, nudirbti buities darbą, kuris pavargusioms rankoms jau per sunkus.

Kad senelių maitinimui ir globai turėtume lėšų, kasmet lapkričio–gruodžio mėn. rengiame paramos akciją „Maltiečių sriuba“ ir kviečiame Lietuvos visuomenę aukoti. Būtina surinkti 260 tūkst. eurų sumą, reikalingą 2600 garbingo amžiaus globotinių paramai maistu ir kt. priemonėmis visus metus.

Kita svarbi mūsų pagalbos su senjorams dalis – Senjorų klubai, kuriais skatiname senjorų įgalinimą, užimtumą ir savanorystę, nes matome dvigubą naudą: stipresni senjorai jaučiasi naudingi lankydami silpnesnius, o silpnesni sulaukia bendraamžių draugystės. Senjorų klubai veikia 5 miestuose (Vilniuje, Kaišiadoryse, Žiežmariuose, Švenčionėliuose, Zarasuose). Susibūrę pagyvenę žmonės ne tik lanko senolius, jie kartu sutinka šventes, prasmingai leidžią laiką, o svarbiausia bendrauja.