Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Visą rugpjūtį vaikų paramos akcija – renkame mokyklines priemones stokojantiems vaikams

03/08/2020 


Jau aštuntus metus vykdome vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Jos tikslas – surinkti lėšų ir mokyklinių priemonių vaikams iš socialines ar finansines problemas patiriančių šeimų. Norime, kad visi Lietuvos vaikai rugsėjo 1-ąją pasitiktų pilnomis kuprinėmis, nejaustų atskirties ir bendraamžių patyčių.
Akciją globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Ji kviečia visus prisidėti prie akcijos: „Suaugusių žmonių pareiga rūpintis vaikais – ne tik savais, bet ir visos Lietuvos vaikais. Juk nuo visų jų priklauso mūsų šalies ateitis. Kai kurių tėveliams yra sudėtinga išruošti vaikus į mokyklą, todėl surėmę pečius pasistenkime, kad kiekvienas bet kuriame šalies kampelyje gyvenantis mokinys nesijaustų blogiau už klasės draugą, nes neturi penalo ar akvarelės. Tai daugiau nei daiktai – tai ir didesnė vaikų motyvacija siekti žinių. Gerbkime vaikų teisę į lygias galimybes mokytis prisiimdami asmeninę atsakomybę bei prisidėdami geranorišku veiksmu, dovanodami jiems daugiau galimybių didelėms idėjoms širdelėse auginti.“
Surinktos lėšos bus skirtos vaikų maitinimui ir edukacijai – turime 17 maltietiškų vaikų dienos centrų, kur po pamokų vaikai gauna nemokamą maitinimą, ruošia pamokas, mokosi socialinių įgūdžių. Mokymo priemonės bus išdalintos stokojantiems vaikams mokslo metų pradžioje, dalis jų liks maltiečių vaikų dienos centruose, kad visus metus vaikai galėtų pasipildyti kuprines ir turėtų reikmenų ugdymui.
Be vaikų dienos centrų, priemonės atiteks maltiečių globojamiems daugiavaikių šeimų vaikams, nukeliaus į specialiųjų poreikių turinčių vaikų įstaigas, krizių centrus, šeimynas, bendruomenių centrus.
Vaikams reikalingi sąsiuviniai, rašymo, ugdymo priemonės (flomasteriai, spalvoti pieštukai, guašas, akvarelė, teptukai, spalvotas popierius, žirklės, klijai, plastilinas ir kt.), kuprinės, lauko ir stalo žaidimai, sportinis inventorius (kamuoliai, šokdynės, svarmenys, kilimėliai, kt.), knygos ir spalvinimo knygelės. Taip pat mokiniai prašo padovanoti sportinės aprangos ir avalynės (dydžiai 35-43). Jei pageidaujate paremti pasirinktos Lietuvos vietovės vaikus, rašykite pateiksime kontaktus – globojame vaikus 42 miestuose ir miesteliuose.

Akcijoje galima dalyvauti taip:
1. Suorganizuoti daiktų ir lėšų rinkliavą įmonėje – pastatyti fojė ar kitur dėžę ir pakviesti kolegas pripildyti ją vaikams reikalingomis priemonėmis.
2. Jei norite paremti konkretų vaikų dienos centrą ar konkretaus miesto vaikus, suorganizuosime susitikimą – galėsite daiktus nuvežti patys, kreiptis info@maltieciai.lt
3. Aukoti lėšų https://maltieciai.lt/aukok/ ar tiesiai į sąskaitą LT29 4010 0510 0399 2200.
4. Pasikviesti aplinkinių biurų kaimynus atvykti su aukojamais daiktais ir kartu prisidėti prie gražios iniciatyvos.

Su pasiūlymais kreiptis info@maltieciai.lt.