Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Akimirkos su „Prezo“ bandelėmis sušildė senolių prieššventinį laukimą

10/12/2019 


Ilgametis maltiečių draugas „Prezo“ kepyklėlės prieš šventes nutarė praskaidrinti vienišų senelių kasdienybę kvapniais kepiniais. Jie gruodžio mėnesį keliavo pas Kauno, Alytaus, Aukštadvario, Telšių, Tauragės, Kelmės, Akmenės, Šilalės Ežerėlio bei Pivašiūnų senelius ir džiugino juos saldžiomis akimirkomis.

Pabendrauti prie puodelio arbatos ir pasimėgauti šviežia „Prezo“ bandele Alytaus maltiečiai po šv. Mišių pakvietė savo globojamus senolius ir kitus šilto bendravimo išsiilgusius alytiškius. Savanoriaujantis jaunimas jiems surengė liaudiškų dainų koncertą, kvietė prisijungti, kartu dainavo senovines dainas. Tokia bendrystė seneliams, didžiąją laiko dalį praleidžiantiems vienumoje, yra labai svarbi. Jie nuoširdžiai džiaugėsi kiekviena galimybe pasišnekučiuoti, paklausyti jaunystę menančių dainų ir pasimėgauti vaišėmis.

O bandelių užteko ne tik vaišių stalui, jų senoliai parsinešė namo. Beje, visi stebėjosi kepinių skonių įvairove, sakė, kad sunku net išsirinkti, kurie gardesni, ir dalinosi prisiminimais apie tai, kokias bandeles kažkada patys kepdavo šventėms. Ir siela, ir kūnas buvo sotūs. O tiems, kurie negalėjo atvykti, kitą dieną bandelės buvo nuvežtos kartu su maltiečių sriuba.

„Prezo“ padovanotos bandelės padėjo surengti panašią šventę ir Ežerėlio senelių slaugos namuose. Jų direktorė maltietė Irena Tamulevičienė sako, kad tokias bendravimo popietes su vaišėmis globojami senoliai labai vertina. Nušvinta veidai, liejasi džiaugsmingi padėkos žodžiai – nepamiršo, neaplenkė jų, pasirūpino gardumynais, paįvairino kasdienybę. Atrodo, nedidelis pyragėlis, o kiek jame gerumo, artumo. Kiek saldžių akimirkų džiaugsmo. Visų senolių vardu dėkojame už jas „Prezo“.