Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Aktyvūs savanoriai Telšių apskrityje atliko gausybę gerų darbų

11/02/2021 


Telšių apskrityje nuo 2018 m. iki 2020 m. Maltiečiai vykdė „54+“projektą bendruomenėms. Šis pavadinimas kilo nuo to, kad projekte dalyvavo žmonės nuo 55 m. iki pensijinio amžiaus. Kartu su šios amžiaus grupės regiono gyventojais Maltiečių savanorių koordinatoriai susitiko ir tarėsi, kaip kartu galime padėti tiems, kuriems jų vietovėje pagalba yra itin svarbi. Šiuo projektu siekėme sukurti erdvę, kurioje galime susitikti, pasitarti ir kartu nuveikti, ką nors vertingo savo miestui ar šalia esančiam nepažįstamajam. Dešimtys vietos gyventojų atsiliepė į šį pagalbos šauksmą ir  skyrė savo laiką prasmingiems darbams.

Be pagalbos kitiems tobulėjome ir patys. Projekto dalyviams buvo organizuoti šiuolaikiški neformalūs mokymus apie tai, kaip ugdyti verslumą, spręsti konfliktus, planuotis savo laiką, bendradarbiauti su kitais. Taip pat, projekto savanoriai lankėsi kompiuterinio raštingumo kursuose. Išmokti ir suprasti ką nors naujo visada smagu ir naudinga, nesvarbu, kokio amžiaus bebūtumėme.

Projektą finansavo Europos sąjungos socialinis fondas.

Veikla vyko Telšiuose, Plungėje, Rietave ir Viekšniuose. Čia projekto savanoriai lankė ir padėjo vienišiems seneliams jų namuose ar slaugos skyriuose, padėjo organizuoti vaikų užimtumą vaikų dienos centruose ar vaikų namuose, prisidėjo prie miesto renginių ir akcijų organizavo bei darė įvairius kitus darbus, kurie prisidėjo prie kitų gerovės.

Plungės veiklose dalyvavusios savanorės džiaugiasi, jog turi galimybę iš arti pažinti savanorystę, aktyviau įsilieti į socialinį gyvenimą, tai leidžia suprasti kokioje sunkioje padėtyje yra senoliai. Savanorė su malonumu pasidalino savo patirtimis apie dalyvavimą šiuolaikiniuose mokymuose ir socialinėse akcijose, tokiose kaip „Maltiečių sriuba“. Anot jos, savanorystė tai puikus būdas susipažinti su naujais žmonėmis, jaustis laisviau ir įgyti daugiau jėgų savo pasitikėjimui.

Viso projekte veikė virš 80 savanorių, viso savanoriauta virš 2500 val. Įvairiuose mokymuose sudalyvavo 148 asmenys.