Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai jungia jėgas prieš pandemiją: Tomo istorija

19/01/2021 


Maltos ordino pagalbos tarnyba kartu su Lietuvos Caritu bei Lietuvos Raudonojo kryžiaus bendruomene jungia bendras jėgas kovojant prieš COVID-19.

Sparčiai augant sergančiųjų skaičiui, įvairiose globos įstaigose bei ligoninėse pritrūksta papildomų rankų. Dauguma tokių organizacijų šiuo metu ieško ir kuruoja savanorius, kurie padeda globotiniams bei ligoniams, kartu su jais pabendrauja, išklauso jų istorijų, suteikia džiaugsmo bei vilties ir pasirūpina jais.

Vienas iš šių savanorių – Tomas. Jis savanoriauja Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namuose. Vaikinas jau penkerius metus yra jaunasis maltietis, ir būtent maltietiška pareiga paskatino jį atlikti savanorystę.  Jaunuolis tiki, kad darydamas gerus darbus, jis gali bent mažais žingsniais pagerinti pasaulį.

Esant tokiai nepaprastai situacijai, papildomų rankų trūksta tiek gydymo įstaigose, tiek globos centruose, o darbo krūvis nemažėja. Jaunasis maltietis Tomas džiaugiasi, jog jis galėjo prisidėti prie darbuotojų darbo ir jį palengvinti. Šis geras darbas jaunuoliui suteikia dar daugiau jėgų tęsti kitas nuoširdžias veiklas.

Šventiniu laikotarpiu, savaitgaliais ir kitomis laisvomis dienomis Tomas savo laiko negaili ir padeda kitiems. Vaikinas darbu visiškai nesiskundžia, priešingai, jis didžiuojasi, kad gali padėti kietiems. Netgi, juokauja, kad buvo smagu dirbti gryname ore kartu su karučiu. Taip pat, jaunuolis didelę padėką jaučia globos centro darbuotojams, kurie rūpinosi juo, užtikrino saugumą.

Savanoris ragina visus prisidėti prie kovos su COVID-19. „Sakote neverta? Tokiu laikotarpiu visi turime susivienyti ir padėti vieni kitiems. Kitaip mes dar ilgai turėsime gyventi karantine. Paraginčiau tuos, kurie abejoja ar dvejoja, dėl to jog užsikrės virusu – nustoti laikyti savyje negatyvias mintis, nes tik jos pritraukia tokius virusus bei ligas. Reikia su gera nuotaika pradėti tikėti savo jėgomis ir daromais gerais darbais, kurie keičia šį pasaulį į gerą“ – teigia vaikinas.

Savanoriu galite tapti ir jūs! Sutelkime visas savo jėgas ir pajėgas, pasirūpinkime kitais ir įveikime pandemiją kartu. Šiuo metu ypač trūksta papildomų rankų Lazdijuose, Kaišiadoryse, Marijampolėje ir Rokiškyje. Prisijungti prie šios gražios iniciatyvos, tapti savanoriu paprasta, tereikia užpildyti anketą. Su jumis susisieksime, pakonsultuosime, apmokysime ir nukreipsime. Savanoriais gali būti 18-50 amžiaus asmenys, neturintys gretutinių ligų bei gali būti persirgę COVID-19. Paraišką galite rasti paspaudę nuorodą čia.