Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Vasario 11 dieną minime pasaulinę ligonių bei Lurdo mergelės dieną

11/02/2021 


Šiandien, vasario 11-liktą dieną, visa Romos Katalikų Bažnyčia mini jau 29-tąją pasaulinę ligonių dieną. Ši diena skirta tam, kad malda ir mintimis užjaustumėme kiekvieną sergantįjį brolį ir seserį bei prisimintumėme Kristaus ir Bažnyčios misiją.

Šventės ištakos

Šia progą pirmasis paminėjo Popiežius Jonas Paulius II. Dar 1991 metais popiežiui buvo diagnozuota Parkinsono liga, tad simboliškai jis nusprendė paminėti pasaulinę sergančiųjų dieną. Paulius Jonas II daug rašė kančios tema, būtent ir todėl visus kvietė malda palaikyti visus ligonius bei žmones, kuriais jais pasirūpina. Šis minėjimas svarbus tam, kad susimąstytumėme apie visus sergančiuosius, užtikrintumėme jiems rūpestį, palaikytumėme juos bei padėkotumėme visiems slaugos darbuotojams.

Vasario 11d. – Lurdo Mergelės diena

Simboliškai, šiandien taip pat minime Lurdo Mergelės dieną. Šis vardas suteiktas Švč. Dievo Motinai Marijai, kurią Lurdo mieste Prancūzijoje 1858 metais pastebėjo mergaitė Bernadette Soubirous. Lurdo Mergelė yra sergančiųjų ir neįgaliųjų globėja, jos dėka išgijo tūkstančiai žmonių. Kiekvienais metais daugelis tikinčiųjų keliaują į piligrimines keliones Į Prancūziją tam, kad išreikštų savo maldas ir troškimus Švč. Marijai. Prie šių kelionių prisideda ir Lietuvos maltiečiai. Kiekvienais metais, organizuojame piligrimines keliones neįgaliesiems, kad jie taip pat galėtų apsilankyti Lurde bei pamatytų Europą.

Popiežiaus Pranciškaus palinkėjimas

Popiežius Pranciškus šiai dienai parašytame laiške visus mus skatina šiandieną skirti ypatingą dėmesį visiems ligoniams ir tiems, kurie teikia pagalbą sergantiesiems sveikatos priežiūros įstaigose, šeimose ar bendruomenėse.  Anot Šventojo Tėvo, ligos patirtis leidžia suvokti mūsų pažeidžiamumą ir suprasti, kaip mums vienas kito reikia. Būtent todėl Popiežius mus ragina nepamiršti broliško solidarumo, tikėjimo bei meilės kaimynui, ko jis visiems ir linki. Pilną Popiežiaus Pranciškaus laišką galite perskaityti paspaudę ant nuorodos čia.

Ligonių diena šiandienos kontekste

Lietuvai ir visam Pasauliui gyvenant pandemijos metu, šią dieną kaip niekada svarbu palaikyti visus slaugos darbuotojus ir ligonius. Palaikykime malda visus savo brolius ir seseris, kurie ne tik šiuo metu susiduria su COVID-19, bet ir tuos, kurie serga kitomis ligomis, darbuojasi ligoninėje ar prižiūri sergančiuosius. Užjauskime Juos ir palinkėkime Jiems stiprybės.