Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Ateities maltiečiai“

13/03/2024 


Maltos ordino pagalbos tarnybos užsieniečių integracijos skyrius atliko bandomąjį tyrimą „Ateities maltiečiai“. Projekto tikslas yra supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su maltiečių misija ir per veiklas formuoti socialiai atsakingas asmenybes. Siekiame ne tik skatinti mažųjų sąmoningumą apie pagalbą silpnesniems ar sunkiau gyvenantiems, bet ir prisidėti prie jų, kaip aktyvių, socialiai atsakingų, kūrybingų ir veiklių žmonių, formavimo.

 

Tyrimo metu svečiavomės pas Elektrėnų lopšelio – darželio „Pasaka‘‘ vaikučius. Mus šiltai pasitiko įstaigos direktorė Sigita Lapkauskienė, ikimokyklinukų grupės nuo 4 metų amžiaus ir grupių auklėtojai. Veiklos su vaikais apėmė praktinius užsiėmimus, dvasinį ugdymą, sąmoningumo skatinimą, buvo pateikta mokomoji praktinė medžiaga.

Programos metu Integracijos skyriaus vadovė Ina Venckaitė pristatė  Maltos ordino pagalbos tarnybos misiją. Užsieniečių integracijos kuratorės Laura Kaminskienė ir Gintarė Lukoševičiūtė papasakojo apie teikiamą pagalbą karo ir politiniams pabėgėliams, su kuriais šiuo metu dirbame – Afganistano, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiais.

Po pristatymų dalies visi drauge žiūrėjome mokomąjį filmuką apie draugystę. Taip pat vaikai buvo pakviesti pažaisti empatijos žaidimą „Ratukas“. Žaidimo metu vaikai buvo mokomi ir skatinami suteikti emocinę ir pirmąją pagalbą, paklausiant rato viduryje esančio žmogaus „Ar tau nieko neskauda?“. Tokiu būdu skatinome vaikų sąmoningumą ir empatiją silpnesniam.

Renginyje dalyvavo ir jaunųjų maltiečių vadovė Rimgailė Brūzgaitė, kuri vaikams papasakojo  apie jaunųjų maltiečių misiją ir vykdomą veiklą. Pristatymas buvo ne tik informatyvus, bet ir įkvepiantis bei skatinantis jaunąją kartą įsitraukti į socialinę savanorišką veiklą. Jaunųjų maltiečių veiklą sudaro penkios sritys: socialinė veikla, dvasinis ugdymas, mokymai, bendruomenės stiprinimas ir pirmoji pagalba.

Bandomasis tyrimas buvo atliekamas kuriant „Ateities maltiečių“ projektą, skatinantį prisijungti ir kurti gerumą drauge su pačiais mažiausiais. Norime padėkoti įstaigos vadovei, personalui, mokytojams ir patiems svarbiausiems mūsų kritikams – vaikams. Tik dėl jų mes galime ir turime tobulėti.

Renginio organizatorė: Užsieniečių integracijos kuratorė ir Ukrainiečių centro socialinio darbo specialistė Laura Kaminskienė.