Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Košės diena  – rėmėjų dėka tokia šventė vaikų dienos centruose tampa tradicija

09/10/2019 


Spalio 10 d. visame pasaulyje minima Košės diena – jau ne vienerius metus ji švenčiama vaikų dienos centruose. Šią tradiciją puoselėti padeda AB „Kauno grūdai“, ilgamečiai maltiečių rėmėjai.

„Mūsų įmonė su Maltos ordino pagalbos tarnyba bendradarbiauja nuo 2016 metų. Kasmet aplankome vaikų dienos centrų auklėtinius, diskutuojame apie organizmui naudingus produktus, sveiką mitybą, esame surengę ir maisto gaminimo pamokėlių, – teigia „Kauno grūdų“ atstovė Rūta Andriuškevičiūtė. – Be to, pasaulinė Košės diena švenčiama ir įmonės viduje, tikimės, kad tai bus vien smagiausių švenčių mūsų darbuotojams.“

Kaip teigia Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, įmonės iniciatyva padeda ne tik pamaitinti vaikus dienos centruose:

„Mūsų vienų galimybės išlaikyti vaikų dienos centrus ir suteikti jiems priimtiną išlaikymą, kad vaikai jaustųsi oriai, yra ribotos. Todėl visada džiaugiamės, kai atsiranda įmonių, galinčių ne tik paremti maistu ir prisidėti rengiant vaikams pramogas, bet ir pagelbėti finansiškai, kad galėtume skirti lėšų vaikų ugdymui. Ši visapusiška pagalba neabejotinai naudinga abiem pusėms, tai galimybė įmonėms prisidėti prie opios problemos – socialinės rizikos šeimų vaikų laisvalaikio bei ugdymo“, – sako D. Kedavičienė.

Pasak D. Kedavičienės, košė – populiariausias vaikų patiekalas, todėl jie mielai ją ragauja ir apie ją kalbasi. Be to, tiek vaikų dienos centruose dirbančios socialinės pedagogės, tiek patys vaikai turi galimybę susipažinti su maisto gaminimo procesais, pavyzdžiui, vaikai mokėsi kepti picas, bandeles, blynus.

Šiais metais įmonės „Kauno grūdai“ greitai paruošiamas „Kakės makės“ ir „Activus“ košes ragauja 16-os įvairių Lietuvos regionų maltietiškų vaikų dienos centrų auklėtiniai.