Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Vaikų paramos akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ rezultatai

23/10/2019 


Baigėsi kasmetinė rugpjūčio 1–rugsėjo 15 dienomis vykusi vaikų paramos akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Ji organizuota jau septintą kartą, akcijos tikslas – surinkti lėšų ir mokyklinių priemonių vaikams iš daugiavaikių šeimų, taip pat maltiečių vaikų dienos centrus lankantiems vaikams paremti. Šiųmetinis akcijos finansinis „derlius” – 2 395 eurai, kurie bus skirti maitinimui vaikų dienos centruose pagerinti, nes šiai dienai vienam vaikui per dieną galime skirti 0,80 euro, o vaikus pamaitinti reikia 2 kartus – karštais pietumis ir pavakariais.

Parama daiktais tikrai gausesnė – mokyklinių, ugdymo ir buities priemonių paaukota už 27 653 eurus. Pagrindinis akcijos rėmėjas lietuviškas prekybos tinklas „Maxima” buities reikmenų maltiečių vaikų dienos centrams skyrė už 14 000 eurų. Tai įvairiausi indai, žaislai, sporto ir laisvalaikio inventorius. Gauta, iš pirmo žvilgsnio, ne visiškai mokyklinių reikmenų – šluotų, šluosčių, kilimėlių, dekoracijų. Bet juk taip svarbu dienos centruose vaikus mokyti tvarkytis, gražinti aplinką – tiesiog kurti namus. Šių įgūdžių vaikai dažnai negauna socialiai pažeistose šeimose, tad maltietiški dienos centrai jiems tampa ta užuovėja, kur norisi būti. „Maximoje“ bendruomeniškumą ir socialinę atsakomybę suvokiame kaip neatsiejamą veiklos dalį. Džiaugiamės, kad mūsų draugystė su maltiečiais leidžia padaryti dar daugiau. Vaikų dienos centrams trūksta visko: nuo buities prekių iki žaislų. Stengiamės šiuos poreikius patenkinti, kartu nepamiršdami, kad svarbiausia vaikams – rūpestis ir dėmesys“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Į maltiečių kvietimą skirti vaikams mokyklinių priemonių atsiliepė ~45 įmonės, ministerijos, valstybinės institucijos, pora savivaldybių. Labai prisidėjo ir fiziniai asmenys – dovanojo naujus ir dar geros būklės padėvėtus daiktus bei drabužius. Visos padovanotos gėrybes iškeliauja į 35 Lietuvos vietoves.

Šiųmetinė akcijos naujiena – mitybos specialistė Vaida Kurpienė, „Facebook” paskyroje turinti 70 000 sekėjų, subūrė juos padėti vaikams iš Telšių vaikų dienos centro ir bendromis jėgomis suruošė į mokyklą 5 vaikus – aprengė juos nuo galvos iki kojų, net šiltas striukes padovanojo, ir dar supirko viską, kas reikalinga mokslams.

Akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ kulminaciniu renginiu tapo labdaros šventė S. Daukanto aikštėje prieš Prezidentūrą. Jos metu susirinkusius iš atokiausių Lietuvos kampelių remiamus vaikus pasveikinti ir padovanoti naujų pilnų kuprinių atėjo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Nepažįstu tų mažųjų, kuriems atiteks būtent šios kuprinės, tačiau tai nesvarbu, nes apkabinti ir padrąsinti norėčiau kiekvieną vaiką bet kuriame Lietuvos kampelyje, ypač tuos, kurie patiria tai, ko neturėtų patirti ir kas nedera su žodžiu Vaikystė“, – sakė ponia Diana. Pasak jos, gražūs, švarūs sąsiuviniai, nauji rašikliai ar blizgantys penalai – daugiau nei daiktai, nes stiprina vaikų motyvaciją siekti mokslų ir didesnių tikslų, be to, tai išraiška mūsų dėmesio ir rūpesčio, kurie yra svarbi sąlyga mažam žmogui skleistis.

Džiaugiamės akcijos rezultatais, visuomenės pagalba ir suteikta galimybe priminti, kad Lietuvoje yra vaikų, kurių svajonėms ir idėjoms auginti reikia pagalbos – visų gerų žmonių atsakomybės ir prisidėjimo, kad mažieji į mokyklą išeitų su šypsena, nesijausdami prasčiau nei bendraamžiai.