Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Lietuvos Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen susitiko su Maltos ordino vadovybe ir Maltos ordino ambasadoriumi

17/11/2023 


Lapkričio 13 d. Maltos ordino Didysis kancleris Riccardo Paternò di Montecupo Magistro rūmuose priėmė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Susitikimo metu buvo įtvirtinti glaudūs ryšiai, kurie daugiau kaip trisdešimt metų sieja nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą ir Maltos ordiną: 1991 m. spalį pradėta aktyvi Maltos ordino pagalbos tarnybos socialinė bei humanitarinė veikla, skirta socialiai remtiniems žmonėms, 1992 m. liepą užmegzti diplomatiniai santykiai, vyko gausūs Lietuvos ir Maltos ordino aukštų atstovų vizitai.

Susitikimo metu V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė svarbų Maltos ordino įsitraukimą įvairiais lygmenimis įvairiose šalies vietovėse, primindama „Maltiečių sriubos“ akciją, skirtą rinkti lėšas pagyvenusiems ir socialiai remtiniems žmonėms (šios akcijos renginiai vyksta ir Lietuvos Respublikos Seime), humanitarinę pagalbą Ukrainai, ypač pagalbą vaikams ir nepilnamečiams.

Didysis kancleris padėkojo Lietuvos valstybinėms valdžios institucijoms už nuolatinę paramą Maltos ordino veiklai – abi šalys išreiškė viltį dar glaudžiau bendradarbiauti socialinės pagalbos srityse.

Lapkričio 15 d. LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Maltos ordino Ambasadoriumi Lietuvai Dr. Cristoph Count Calice. Susitikime dalyvavo ir Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars.

Viktorija Čmilytė-Nielsen pokalbio metu pabrėžė maltiečių teikiamų socialinių paslaugų, jų darbo su savanoriais ir pagalbos Ukrainos pabėgėliams svarbą, išreiškė norą susitikti su vaikais iš socialiai pažeidžiamų šeimų, kuriais rūpinasi maltiečių vaikų dienos centrai. Taip pat Seimo pirmininkė padėkojo Maltos ordino vyriausybei ir Didžiajam kancleriui už puikų pasirengimą jos vizitui Romoje ir perdavė savo norą priimti Maltos ordino Didįjį Kanclerį ir Didįjį Magistrą Lietuvos Respublikos Seime.

Nuotraukos: Maltos ordino (Sovereign Order of Malta) ir LR Seimo kanceliarijos