Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Luminor“ skiria paramą Lietuvos maltiečiams

18/01/2021 


Baltijos šalių bankas „Luminor“, siekdamas paremti Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių kovą su pandemijos pasekmėmis, labdarai skiria 21 tūkst. eurų. Lietuvoje trečdalis šios sumos bus skirta Lietuvos Maltos ordino pagalbos tarnybai (maltiečiams).

„Įprasta, kad dosnumo akcijos vyksta prieš Kalėdas, tačiau ir šventėms nuvilnijus moralinė ir finansinė pagalba visuomenėje išlieka reikalinga, ypač turint omeny besitęsiančią pandemiją. Dėl to šių metų pradžią paminėjome netradiciniu būdu – remiantis sena burtų tradicija išliejome didžiausią pasaulyje laimės alavo figūrą ir pradėjome labdaros akciją“, – pasakoja Indrė Baltrušaitienė, „Luminor“ banko Lietuvoje komunikacijos vadovė.

Per kampaniją, kuri vyko sausio 1–10 d., Baltijos šalių gyventojai buvo kviečiami apsilankyti tinklalapyje biggestluck.com, kur galėjo spėti savo laimę ir spėjimu dalintis socialiniuose tinkluose. Už kiekvieną pasidalijimą „Luminor“ skyrė finansinę paramą labdaros organizacijoms Baltijos šalyse. Iš viso skirta 21 tūkst. eurų.

„Lietuvoje iš bendros sukauptos sumos 7000 eurų bus paaukoti maltiečiams, kurie rūpinasi šalies senoliais, neįgaliais ar sergančiais žmonėmis, karantino metu izoliuotiems savo namuose. Maltiečiai taip pat vykdo specialų pandemijos laikotarpiui skirtą projektą – telkia ir ruošia savanorius darbui globos ir gydymo įstaigose. Tikimės, kad mūsų parama padės maltiečiams sėkmingai tęsti veiklą, kuri šiuo metu yra neapsakomai svarbi Lietuvos visuomenei“, – sako I. Baltrušaitienė.

Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė pasakoja, kad pandemija visiems diktuoja naujus iššūkius, o maltiečiams jie tapo dvigubi – reikia išgyventi patiems ir padėti savo globojamiems žmonėms, kurių didžioji dalis priskiriami rizikos grupei.

„Taikomės prie situacijos ir tai reikalauja naujų papildomų išteklių. Jei iki pandemijos turėjome būrį vyresnio amžiaus žmonių, kurie patys ateidavo pasiimti maisto ir dar silpnesniems nunešdavo, tai dabar visiems senjorams produktus vežame į namus. Mūsų vaikų dienos centrus lankantys auklėtiniai iš skurdžiai gyvenančių šeimų ne karantino laikotarpiu šiltus pietus gaudavo centruose, o šiuo metu mes maisto lauknešėlius vežame šeimoms. Vadinasi, padidėja žmogiškųjų išteklių ir transporto išlaidos“, – apie išaugusius poreikius pasakoja D. Kedavičienė.

Estijoje sukaupti pinigai skirti Vakarų-Talino centrinei ligoninei, padedant įsigyti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą pacientams, kurie patys nebegali kvėpuoti. Latvijoje paremtas šiuo metu dėl apribojimų uždarytas „Poga“ centras, skirtas neįgalių vaikų reabilitacijai. Parama bus naudojama naujoviškų technologijų kostiumams įsigyti, kurie suteiks galimybę reabilitaciją atlikti namuose bei klinikoje.