Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai apsilankė paauglių dienos namuose „Išvien“

02/03/2021 


Vasario 26 maltiečiai ir VDC Kauno grupės darbuotojai susitiko su Jono Valančiūno paramos fondo direktore Lina Gedmintienė. Lina – sukaupusi didelę ir spalvingą patirtį dirbant su jaunimu. Susitikimo metu fondo direktorė VDC darbuotojams papasakojo apie įgyvendinamus projektus, veiklas ir kylančius iššūkius bei pasidalino gerąja patirtimi.

„Jono Valančiūno paramos fondo vykdoma veikla yra Paauglių Dienos Namai „išvien“, įkurti Birželio 23-iosios gatvėje Vilniuje. Paauglių dienos namai yra vieta, į kurią kiekvieną dieną ateina 12-lika tų pačių, jaunų žmonių. Čia jie visada randa šiltus pietus, bendravimą, jų matymą, buvimą kartu. Paauglių dienos namai yra vieta, kurioje galima tiesiog būti, kur paaugliai priimami be išankstinių nuostatų ir vertinimų. Pagrindinis principas, kurio yra laikomasi dirbant su jaunimu, tai mąstymas, kad ne paauglys yra sudėtingas, o paauglystės periodas, todėl mes esame tie, kurie padeda būti tame sunkiame periode.“ – teigia fondo direktorė Lina Gedmintienė.

Maltiečiams siekiant užtikrinti geresnes ir kokybiškesnes paslaugas, kurias teikiame vaikams, o ateityje ir paaugliams bei jaunimui, Linos pamokos ir patarimai mums buvo labai vertingi. Anot jos, dirbant su paaugliais ir jaunimo, labai svarbu atkreipti dėmesį į detales, net ir pačias mažiausias, juos išklausyti bei skirti laiko jų idėjoms. Paauglius labai svarbu įgalinti veikime, atrakinti jiems galimybes, veikti patiems tam, kad jie galėtų pasiekti savo nusibrėžtų tikslų. Paauglių dienos namai  „Išvien“ išskirtinė vieta, kurioje yra naudojamos krepšinio taisyklės. Tai ne tik skatina ir motyvuoja jaunuoliuos, bet ir suteikia naują požiūrį į jų auklėjimą, bendravimą bei bendradarbiavimą.

Kartu, taip pat, aptarėme ateities darbus bei projektus, kuriuos siekiame įgyvendinti. Tai tik dar  gražios ir nuostabios draugystės pradžia, kuri atneš nuostabių ir pasakiškų pasiekimų. Dėkojame Linai už perduotas žinias. Jos tikrai pravers maltiečiams toliau plečiant savo darbą ir projektus ne tik su vaikais, bet ir su paaugliais ir jaunimu. Džiaugiamės, kad turime tokių nuostabių draugų.