Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Bendros savanorių pajėgos – Raudonojo Kryžiaus, Carito ir Maltiečių – padės savivaldybėms vakcinacijos procese

25/02/2021 


Didžiosios Lietuvos humanitarinės organizacijos – Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas ir Maltiečiai – apjungia jėgas, kad padėtų Lietuvos miestams vakcinacijos procese. Bendrą savanorių pajėgų darbą vakcinacijos laikotarpiu koordinuos Raudonasis Kryžius.

Organizacijų kuruojami savanoriai pagelbės, registruojant gyventojus vizitui dėl skiepo. Jie paskambins gyventojams, kuriems pagal nustatytus prioritetus šiuo metu priklauso skiepas, ir suderins vizito laiką į polikliniką. Taip pat, savanoriai padeda valdyti srautus vakcinacijos vietose (padeda užpildyti reikiamus dokumentus, matuoja temperatūrą, palydi iki reikiamo kabineto) bei suteikia palydėjimo/pavėžėjimo paslaugas vyresnio amžiaus ar neįgaliems asmenims, kurie nori skiepytis, tačiau patys negali atvykti ir neturi artimųjų, galinčių juos pavėžėti.

„Nevyriausybinių organizacijų indėlis mūsų valstybėje yra itin svarbus – tuo įsitikinome, prasidėjus pandemijai. Kartu su Raudonojo Kryžiaus Draugija ir Caritu jau sujungėme gretas organizuojant savanorius įvairiose globos įstaigose ir ligoninėse. Džiugu, kad šis bendradarbiavimas tęsiasi. Svarbiausia dabar – sujungti mūsų visų jėgas, dirbti kartu, suteikti medikams ir valstybei pagalbą, kad kuo greičiau galėtume grįžti prie taip laukiamo įprasto gyvenimo!“, – sakė Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė direktorė Dalia Kedavičienė.

Vakcinacijos proceso metu svarbu suteikti gyventojams rūpimą informaciją – jiems kyla klausimų dėl to, kuria vakcina bus skiepijami, kokios galimos reakcijos į skiepą, ką daryti, jeigu pajus stipresnius simptomus. Į visus šiuos klausimus savanoriai atsako apmokyti gydymo įstaigos personalo, o iškilus rimtesnėms abejonėms, visuomet pataria dar pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Jeigu ir jūs norite padėti savo miestui masinės vakcinacijos metu, Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas ir Maltiečiai kviečia prisijungti prie jų savanorių.