Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai jungia jėgas prieš pandemiją: Egidijaus istorija

23/02/2021 


Maltos ordino pagalbos tarnyba kartu su Lietuvos Caritu bei Lietuvos Raudonojo kryžiaus bendruomene jungia bendras jėgas kovojant prieš COVID-19.

Sparčiai augant sergančiųjų skaičiui, įvairiose globos įstaigose bei ligoninėse pritrūksta papildomų rankų. Dauguma tokių organizacijų šiuo metu ieško ir kuruoja savanorius, kurie padeda globotiniams bei ligoniams, kartu su jais pabendrauja, išklauso jų istorijų, suteikia džiaugsmo bei vilties ir pasirūpina jais.

Tęsiant šią pagalbą, norime su Jumis pasidalinti dar viena mūsų savanorio istorija. Šį kartą, pakalbinome Egidijų, kuris savanoriauja Respublikinėje Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje. 
 
Egidijus visą gyvenimą buvo aktyvus pilietis. Jam karantino metu trūko veiklų, naudingo ir prasmingo darbo, kuris neštų naudą ne tik jam, bet ir visai visuomenei, todėl nusprendė savo jėgas išbandyti būtent savanorystėje karantino metu. Kaip juokauja vyras „kartais sveika vėl nusileisti ant žemės“. 
 
Savanorį nustebino darbas psichiatrinėje ligoninėje. Griuvo stereotipai, kad šioje įstaigoje, vien tik grotos ar minkštos sienos. Priešingai – jį šiltai ir linksmai sutiko tikrų profesionalų kolektyvas bei skirtingi pacientai, kuriems jis ir padeda. Egidijui ši įstaiga netgi primena nuostabiame parke įsikūrusius rūmus, kurių grožį dabar dengia storas sniego sluoksnis. 
 
Vyras ligoninėje dirba įvairiausius darbus: palaiko įstaigos švarą, padeda slaugos asistentams, padalija maistą, bet, svarbiausia, šiltai ir maloniai bendrauja ir pasikalba su ligoninės pacientais. Egidijus žiūri į savo pareigas atsakingai, laikosi visų saugumo reikalavimų, nemato jokių sunkumų ir jaučiasi nuostabiai bei pozityviai, atlikdamas šį nuostabų, gerą darbą. 
 
Egidijus, taip pat, ragina ir kitus prisijungti prie savanorystės pandemijos metu: „Kas jei ne tu? Be to, išmokti slaugyti niekada ne vėlu, tėvai juk sensta, silpsta, pravers. Gal tas virusas ir traukiasi, bet mano nuomone, tų bangų bus, ir pagalbos gali prireikti ir ateityje. Tokios ar kitokios.“ 
 
Kviečiame ir jus prisijungti prie savanorių gretų. Tereikia užpildyt, šią paraišką, ir su Jumis susisieksime: https://bit.ly/3bn98Lo