Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai išlaikė tradiciją – teikė pirmąją pagalbą Jūros šventėje

03/08/2020 


2020-ųjų Jūros šventė Klaipėdoje buvo kitokia. Bet svarbiausia buvo – uostamiestis nusprendė nenusižengti ilgaamžei tradicijai, kurią puoselėja jau 86 metus, ir paskutinį liepos savaitgalį surengti šventę – nepasidavė koronaviruso panikai.  Juk reikia atiduoti pagarbą jūrai ir padėkoti jos žmonėms. Šiemetinės Jūros šventės moto buvo vasariškai romantiškas – „Pasimatymai su vėju“, bet apsieita be eitynių, didžiųjų koncertų, o lankytojai buvo raginami nesibūriuoti ilgai vienoje vietoje ir paisyti saugaus atstumo. Tačiau jūrinių akcentų šventėje netrūko: miestą sveikino burlaiviai, Dangės flotilė supažindino su istoriniais laivais, turizmo skveras kvietė pažinti ir keliauti po Lietuvą, skonių aikštė – ragauti ir skanauti įvairiausių patiekalų.

Maltiečiai, kaip ir kasmet, budėjo šventės metu ir siekė užtikrinti renginio svečių saugumą ir pirmąją pagalbą atsitikus bėdai. Turėjome 2 postus, kuriuose pasikeisdami budėjo 19 savanorių, iš kurių 6 maltiečių pirmosios pagalbos programos jaunieji mokyklų paramedikai iš Vilniaus ir Klaipėdos, 10 medikų iš Plungės ir Klaipėdos, 2 paramedikai iš Kauno ir Klaipėdos. Dar vienas savanoris prisijungė prie budėjimų organizavimo veiklos.

Budėję savanoriai džiaugėsi, kad daugiausia žmonės kreipėsi dėl nedidelių sužeidimų – nubrozdinimai, lydimi nedidelio kraujavimo, galūnių sumušimai – čia skausmą teko malšinti šalčio paketais, žaizdų sutvarstymai, kraujopspūdžio matavimai. Tik vieną asmenį teko perduoti greitosios medicinos pagalbos ekipažui dėl surakintos nugaros skausmų.

Dėkojame visiems savanoriams už dalyvavimą – jums superdidelis AČIŪ.