Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai rengiasi sielas valančiai ir viltį nešančiai piligrimystei į Lurdą

11/02/2023 


Vasario 11 d. minima Lurdo Dievo Motinos šventė ir Pasaulinė ligonių diena. Ji susijusi su Dievo Motinos apsireiškimais Prancūzijos mieste Lurde XIX amžiaus viduryje ir stebuklingais ligonių išgijimais. Pirmą kartą švč. Mergelė Marija Lurde apsireiškė 1858 metų vasario 11 dieną ir nuo to laiko ši vietovė tapo ligonių vilties miestu. Su tos vilties ir sveikatos maldavimais maltiečiai kasmet leidžiasi į piligriminę kelionę į Lurdą, kuri kartu vykstantiems neįgaliesiems tampa svarbiausia gyvenimo kelione.

 

Lurde vyksta išgijimo stebuklai

Viso pasaulio maltiečiai gegužės pirmąjį savaitgalį suvažiuoja į vieną lankomiausių piligrimystės centrų – Lurdą. Čia jie kartu su globojamais neįgaliaisiais atvyksta prašyti švč. Mergelės Marijos užtarimo, kad Dievas gydytų ne tik juos, bet ir visus ligonius, taip pat suteiktų pasauliui sugyvenimą. Juk Lurdas stebuklinga vieta, kurioje vyksta neįtikėtini dalykai, nes čia vienu metu meldžiasi dešimtys tūkstančių žmonių ir tai vyksta daugelį metų. Šios vietovės aura turi nepaprastai daug gerumo ir meilės – ne vienas piligrimas prisimena tai pajutęs fiziškai. Čia įvyksta stebuklingi išgijimai ir pasveikimai, valosi siela ir atrandamos tikrosios tikėjimo vertybės.

 

Čia atsiveria dvasinio praturtėjimo galimybės

„Labai džiaugiamės, kad pandemijos nutraukta piligrimystė į šventą vietą grįžta – pandemija buvo ją buvo porai metų sustabdžiusi. Labiausiai džiugina, kad galėsime į Lurdą nuvežti globojamus neįgaliuosius – jiems ši kelionė ne tik išgijimo viltis, bet ir dvasinio praturtėjimo, savo galių atvėrimo galimybė. Vyksta tikrai neįtikėtini dalykai, kai visi, ir neįgalieji piligrimai, ir dvasininkai, ir viso pasaulio maltiečiai, vienas kitam pagalbos tikslu susilieja bendroje maldoje”, –  pasakoja daugelį metų neįgaliuosius lydintis maltiečių generalinis sekretorius Edvinas Regelskis.

 

Neįgaliesiems būtina pagalba, kad svarbiausia gyvenimo kelionė įvyktų

Prieš šią kelionę jau ne vienerius metus maltiečiai vykdo Lurdo žvakių akciją: žmonės, negalintys fiziškai aplankyti šventovės, kviečiami įsigyti maltiečių platinamų šventintų žvakių ir užrašyti savo intencijas, kurias Lietuvos piligrimai nuveža į Lurdo šventovę ir uždega kartu su žvakėmis. Jos svarbios ne tik asmeniniam sielos nuraminimui – maltiečių Lurdo žvakių akcijos metu surinktos lėšos skiriamos žmonių su negalia kelionei į Lurdą finansuoti.

Žvakių įsigyti ir intencijas užrašyti galima bus jau šį sekmadienį, vasario 12 d., keliose Lietuvos bažnyčiose. Visas akcijos renginių sąrašas skelbiamas maltiečiai.lt puslapyje https://maltieciai.lt/lurdo-zvakiu-akcija/

Jis nuolat bus pildomas ir atnaujinamas iki pat kelionės į Lurdą datos – balandžio 30 d. Įsigiję žvakę galėsite ją užsidegti namuose ir bendroje maldoje susijungti su viso pasaulio maltiečiais. Tegul maža žvakutės liepsnelė bylos visų viltį bei gyvenimo džiaugsmą ir primins apie didžiausią turtą – sveikatą.

Jei žvakutės įsigyti negalite, bet norite paremti neįgalių žmonių kelionę į Lurdą, sąskaitos nr. LT29 4010 0424 0397 4431