Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai švenčia savo 30-tąjį gimtadienį!

09/02/2021 


2021-ieji metai maltiečiams ypatingi. Šiais metais organizacija švenčia 30-tąjį gimtadienį!

Lietuvoje Maltiečiai jau pradėjo savo veiklą atgavus nepriklausomybę. Griuvus Sovietų Sąjungos užsklaidai daugelis Vakarų Europos žmonių jautė simpatiją padėti Lietuvos gyventojams, ypač prie šios pagalbos prisidėjo Vokietijos maltiečiai. Jie siuntė į Lietuvą savo delegacijas, įvertino situaciją šalyje bei suteikė įvairiapusę pagalbą. Oficialiai maltiečiai Lietuvoje pradėjo veikti 1991 rudenį, kai buvo įsteigta Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba. Nuo šios dienos organizacija padeda socialinę bei ekonominę atskirtį jaučiantiems žmonėms, neįgaliesiems bei senoliams, rengia įvairius labdaros renginius ir įvairius socialinius projektus bei rūpinasi įvairiais dienos centrais.

Per visus 30 metų organizacija pasiekė tikrai nemažai. Šiuo metu visoje šalyje veikia 42 maltiečių grupės įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kuriose savanoriauja apie 1500 piliečių. Maltiečiai šiuo metu globoja apie 2600 senolių, rūpinasi 5 senjorų klubais bei dviem senjorų dienos centrais. Taip pat, šiuo metu veikia net 16 maltietiškų vaikų dienos centrų. Nepaisant pandemijos, organizacijai pavyko šiais metais suorganizuoti jau 15-tąją labdaros akciją „Maltiečių sriuba“. Ir toliau sėkmingai vykdome įvairius projektus ir renginius, kurių dėka galime padėti kitiems.

Nepaisant įvairių iššūkių per visus metus, mes nežadame sustoti, niekada nepasidavėme ir toliau tęsiame savo darbus. Didelis AČIŪ rėmėjams, savanoriams bei kiekvienam, kuris bent šiek tiek yra prisidėjęs prie organizacijos veiklos plėtros. Tikimės, kad su Jūsų pagalba ateityje bus galima nuveikti daug daugiau gerų darbų.

Daugiau informacijos apie artėjančias 30-mečio veiklas ir naujienas jau netrukus!