Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečių akcija „Puokštė, kuri nenuvys“ kviečia mokytojams gėles dovanoti kūrybiškai

30/08/2022 


Rugsėjo 1-ąją gatvėse šurmuliuoja moksleiviai, nešini gėlių puokštėmis – nuo kardelių iki pačių prabangiausių egzotiškų gėlių. Tačiau sunkumus patiriančioms šeimoms ir vaikams iš globos namų brangi šventinė puokštė tampa iššūkiu. Jei šeimoje daugiau nei trys vaikai, pasirūpinti, kad visi pirmą mokslo metų dieną iškeliautų su gėlėmis ir jos nebūtų prastesnės nei kitų vaikų, nelengva finansinė užduotis. Juolab kad  brangios puokštės neretai net tą pačią dieną nuvysta ir atsiduria šiukšlinėje. Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai) kviečia visus Lietuvos vaikus prisidėti prie akcijos „Puokštė, kuri nenuvys“ ir savo rankomis bei kūrybiškumu sukurti mokytojai puokštę iš „nevystančių“ priemonių.

 

Kūrybinės puokštės dirbtuvės pasklido po Lietuvą

Maltiečiai vaikų srityje dirba jau nuo 2005 m. ir turi 15 vaikų dienos centrų bei vienus paauglių dienos namus. Kiekvienais metais prieš Rugsėjo 1-ąją dienos centrų vadovai išklauso vaikų iš sunkumus patiriančių šeimų nuogąstavimus – ar pakaks mamai lėšų nupirkti puokštę, ar leis kaimynė jos darželyje išsirinkti gražiausią žiedą. Vakar, rugpjūčio 29 d., pirmą kartą visuose maltiečių vaikų dienos centruose vyko kūrybinių dirbtuvių diena, kurios metu visi vaikai kūrė nevystančią puokštę mokytojai. Maltiečiai kviečia visus Lietuvos vaikus prisidėti prie iniciatyvos ir dovanoti mokytojai savo dėmesį, laiką, kūrybiškumą ir kartu rinktis tvaresnę šventinės dienos alternatyvą.

Tekdavo ieškoti rėmėjų Rugsėjo 1-osios puokštei

Kūrybiškumo vaikams tikrai netrūksta – kiekvienas maltiečių vaikų dienos centras pasiruošė savo originalią puokštę. Marijampolės vaikų dienos centras kūrė gėles iš kankorėžių, kuriuos vaikai susirinko vasarodami dienos centre. Vadovė Vaida Šalaševičienė sako, kad vaikai apsidžiaugė pasiūlymu kurti puokštę.

„Anksčiau prieš Rugsėjo 1-ąją apklausdavau vaikus, ar visi galės nupirkti gėlių mokytojams. Mūsų centre dauguma jo lankytojų iš daugiavaikių šeimų, net po kelis mokinukus turime iš vienos šeimos. Suprantu, kad tėvams kelias atžalas išruošti į mokyklą nemenkas iššūkis, todėl paprastai ieškodavau rėmėjo, kuris galėtų vaikams padovanoti gėlių“, – pasakoja Vaida ir džiaugiasi, kad dabar vaikai savo rankomis kūrė mokytojams puokštes.

Kitas maltiečių vaikų dienos centras Viduklėje darė gėles iš perdirbto popieriaus ir viduryje įkomponavo saldainį. Centro vadovė Reda Skirmantienė perduoda vaikų palinkėjimus mokytojams: „Mažieji patys mėgsta saldumynus, tad nusprendė, kad dovana turi būti ne tik graži, bet ir skani. Kai per pamoką mokytojai bus liūdna, galės pasilepinti saldainiu. Labai gerai, kad pasigaminsime kiekvienas po gėlę, nes būdavo atvejų, kad tėvai nepasirūpina puokšte. Dabar atkris rūpestis, kad kažkuris vaikas eis į mokyklą be gėlių.“

Maltiečių Telšių vaikų dienos centro vadovė Eugenija Damulytė, norėdama įtraukti visų amžiaus grupių vaikus, pasiūlė iš popieriaus pasigaminti bijūnus – Telšių miesto simbolius. Gražu, simboliška ir šventiška. Eugenija norėtų, kad pedagogai atkreiptų dėmesį į tokias vaikų sukurtas gėles, pagirtų už kūrybiškumą ir paskatintų kitus prisijungti.

Raseinių vaikų dienos centras nusprendė išeiti į miesto gatves ir gėles piešti su kreidelėmis ant grindinio. Įspūdingai atrodančius piešinius vaikai skyrė visiems mokytojams.

Kaune kūrė puokštes kartu su floriste

Kauno vaikų dienos centras pasipuošė ypatingu gėlių piešiniu ant lentos, o vaikams į pagalbą kuriant puokštes atskubėjo floristė Sandra, žinoma kaip Aliūtė Funky Flower. Vaikai, pamatę gražiausių nevystančių gėlių žiedus, negalėjo nuo jų atitraukti akių, su džiaugsmu dalyvavo veikloje, o kūrybos procesu dalijosi su kitų miestų vaikų dienos centrais virtualiame susitikime.

„Buvo be galo gera stebėti visų vaikų dienos centrų vaikų reakcijas, emocijas, girdėti jų nuoširdžius žodžius. Ši akcija visų pirma yra didelė dovana vaikams – parodyti meilę ir šilumą, kurios jie tiek daug turi savyje. Kiekvienas džiaugėsi ne tik savo, bet ir draugo puokšte. Tas nedrąsus žvilgsnis ir atvira šypsena byloja apie norą jaustis reikalingiems“, – jautriomis akcijos akimirkomis dalijosi Kauno maltiečių grupės vadovė Jurgita Dovalcovienė.

Maltiečiai tiki, kad akcija taps tradicija

Maltiečiai akciją „Puokštė, kuri nenuvys“ planuoja daryti kasmet ir kartu su pedagogų palaikymu tikisi, kad šis kūrybinis procesas taps tradicija prieš naujus mokslo metus. Laikinai einantis pareigas maltiečių generalinis sekretorius Edvinas Regelskis teigia, kad šios akcijos siekiamybė ne tik, jog kiekvienas vaikas jaustųsi pakankamas ir reikalingas, bet ir atkreipti dėmesį į vieną iš švietimo prioritetų – kūrybiškumo lavinimą, be kurio gyvenimas besikeičiančiame ir netikėtų situacijų kupiname XXI a. sunkiai įsivaizduojamas.

„Labai džiaugiuosi, kad pradėjome šią akciją ir ji sukėlė tiek nuoširdaus džiugesio ir vaikams, ir mokytojams. Mums, maltiečiams, svarbu priminti, kad yra vaikų ir jaunimo, kuriems reikia pagalbos. Rugpjūčio 10 d. startavę su nauja vaikams ir jaunimui skirta programa „Drąsiau į gyvenimą“ skatiname padėti jaunimui iš globos namų bei sunkumus patiriančių šeimų, suteikiant jiems saugią aplinką bei visokeriopą pagalbą. „Puokštė, kuri nenuvys“ parodė, kaip vaikai noriai atsiliepia į savarankiškumo, pasitikėjimo savimi ugdymą“, – mintimis dalijosi akcijoje kartu su vaikais kūręs puokštę E. Regelskis.

 

Pagalba vaikams ir jaunimui

Nuo rugpjūčio 10 dienos maltiečiai vykdo vaikų ir jaunimo paramos programą „Drąsiau į gyvenimą“ ir kviečia visus prisidėti prie pagalbos jaunuoliams iš sunkios aplinkos drąsiau eiti į gyvenimą.

Prisidėti galima:
– skambinant trumpuoju numeriu 1485 – 5 Eur;
– aukojant interneto puslapyje www.maltieciai.lt/drasiau-i-gyvenima;
– verslo įmonės gali savo paramą pervesti į Maltos ordino pagalbos tarnybos banko sąskaitą LT167300010156176461 (AB Swedbank).

Nuotraukos: Photography By Erinija