Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Vadovų stovykla 2022

22/08/2022 


Rugpjūčio 17–21 dienomis Palangoje vyko tradicinė maltiečių vadovų stovykla. Į ją susirinko Maltos ordinos pagalbos tarnybos prezidiumas, administracija ir grupių vadovai iš visos Lietuvos. Kiekviena stovyklos diena buvo skirta vis kitai temai: Maltietiškusmas ir etika; Savanorystė; Sielovada; Jaunimas maltiečiuose.

Pirmą dieną maltiečių generalinis sekretorius Edvinas Regelskis stovyklą pradėjo svarbiausia tema – maltietiškumo raiška organizacijoje. Kėlėme klausimus, kas organizacijoje yra svarbiausia grandis: savanoris-narys-darbuotojas-paslaugų gavėjas. Po diskusijų ir darbo grupėse išryškėjo vieninga nuomonė, kad esame didelė komanda, kuriai svarbus yra kiekvienas maltiečių bendruomenės narys.

Savanorystei, kurią minime šiais metais, buvo skirta antroji diena. Kalbėjome, su kokiais iššūkiais tenka susidurti ir kokias pamokas išmokome krizių metu. Skirtingų miestų maltiečių grupių vadovai pasidalijo mintimis, kaip sekasi išlaikyti vietos maltiečių bendruomenę atviromis durimis – kaip įsileisti naujus narius ir neprarasti namų jausmo.

Trečioji diena – maltiečių dvasingumo diena. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų sesuo Evelina jautriai kalbino maltiečius apie Dievo vedimą, kaip atpažinti ženklus, kaip atrasti Dievo rodomą kelią socialinėje veikloje. Kauno grupės vadovė Jurgita Dovalcovienė papasakojo apie savo gyvenimo paieškas ir patirtį kelyje su Dievu. Vakaras baigėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už maltiečius.

Ketvirtos dienos maltiečių pristatymai tapo dar jautresni ir atviresni, kai buvo kalbama apie jaunimą. Jaunųjų maltiečių vadovė Neringa Sukauskaitė pristatė Jaunųjų maltiečių veiklą – tai didelė mūsų bendruomenės dalis, net 700 jaunų žmonių, atstovaujančių bendruomenei. Šiemet startavo nauja maltiečių programa „Drąsiau į gyvenimą“, kuri apima pagalbą jauniems žmonėms iš globos namų ir sunkumus patiriančių šeimų visais jų gyvenimo etapais – nuo vaikų dienos centrų iki palydėjimo į savarankišką gyvenimą baigus mokyklą. Gražvydas Pavalkis, maltiečių programų vaikams ir jaunimui vadovas, pristatė naują paslaugą – palydėjimą – ir šios veiklos koordinatores Liną Ruzgienę bei Akvilę Jakimavičienę. Merginos pasidalijo, kaip joms sekasi, su kokiais iššūkiais susiduria, kaip fiksuojami palydėjimo paslaugas gaunančių žmonių sėkmės žingsniai. Agnė Naujokaitytė iš Raseinių visus sužavėjo kontekstinio ugdymo pritaikymu vaikų dienos centre – kaip žaidimo forma lengva vaikus sudominti Lietuvos istorija ar savanorystės idėja. Viekšnių vaikų dienos centro vadovė Emilija Plastinina pasakojo, kokie supratimai ir išmokimai laukė darbe su ukrainiečių vaikais. Visus pasiekė dar viena puiki žinia apie atidaromus paauglių namus Kaune, kurie oficialiai duris atvers jau rugsėjo 21 d.

Po visų temų sekė refleksijos. Daug naujos informacijos pasklis maltiečių grupėse visoje Lietuvoje, įkvėps keistis ir tobulėti. Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstančiam maltiečius buria į stiprią bendruomenę, kurioje svarbus kiekvienas.