Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečių DNR: kilnūs darbai ir meilė žmogui vienija juos visame pasaulyje

01/07/2022 


Birželio 30-ąją į Lietuvą atvyko nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos ordino ambasadorius Lietuvai Mag. Manfred L. Ritter Mautner von Markhof ir jo pavaduotojas Krzysztof Edmund Wardawy. Juos pasitiko maltiečiai kartu su savo Prezidentu Broniumi Einars, prezidiumo nariais ir generaliniu sekretoriumi Edvinu Regelskiu.

Susitikimas prasidėjo Šv. Mišiomis Vilniaus arkikatedroje, Šv. Kazimiero koplyčioje: buvo meldžiamasi už maltiečius, neseniai anapilin išėjusį Didįjį Magistrą Fra ’Marco Luzzago ir dėkojama Dievui už galimybę eiti maltietiškos tarnystės keliu. Šv. Mišias aukojo apaštališkasis nuncijus arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič, maltiečių vyskupas Darius Trijonis, dvasinis vadovas kunigas Vytautas Rapalis ir kiti dvasininkai.

Šv. Mišių vyskupas Darius Trijonis pasakė visų širdis palietusį pamokslą apie tikrąjį Maltos ordino DNR, maltiečių bendruomenės kaip šeimos išskirtinumą, atliekamų darbų kilnumą ir reikšmingumą, gydančią meilės jėgą. Vyskupas pakvietė melstis už visą maltietišką šeimą, pasklidusią visame pasaulyje, ir pažvelgti į žmogų visuminiu žvilgsniu, matyti ne tik išorines žaizdas, bet pastebėti ir jo vidinius sužeidimus.

Po Šv. Mišių kieme buvo šventinamas Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisui padovanotas autobusiukas, kurį fundavo Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos ordino ambasadorius Lietuvai Mag. Manfred L. Ritter Mautner Von Markhof. Iš karto po pašventinimo Lietuvos maltiečiai buvo pakviesti į Suverenaus Maltos ordino ambasadą Lietuvoje agapės.