Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Maltiečių diena 2022“ pažymėta priesaika kovoti su aštuonialypiu skurdu

12/07/2022 


„Maltiečių diena 2022“ vyko Vilkaviškio rajone prie Vištyčio ežero ir subūrė ne tik visos Lietuvos maltiečius, bet ir svečius iš užsienio: Maltos ordino narius iš Vokietijos, Austrijos ir Lenkijos.

Šiemet ji buvo kitokia nei kasmet – maltiečiai davė priesaiką kovoti su aštuonialypiu skurdu. Ceremonija prasidėjo Šv. Mišiomis Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedroje – jas aukojo Vyskupas Rimantas Norvila. Antroje iškilmingų mišių dalyje maltiečiai davė pasižadėjimą ir gavo specialų garbingą maltiečio ženklelį, kurį įsegė Maltos ordino Vokietijos asociacijos atstovas Constantin von Brandenstein-Zeppelin. Tebūna maltietiškos tarnystės kelias šviesus ir sėkmingas. Tepadeda mums Dievas eiti Tikėjimo ir Pagalbos keliu.

Po bažnytinių iškilmių vyko apdovanojimo šventė – už nuopelnus specialiais angelais ir Metų geriausiųjų vardais apdovanoti: Dalė Barnatonienė (Garbės angelas), Danutė Balodienė (Gerumo angelas), Diana ir Arūnas Baltrušaičiai (Gerųjų darbų angelas), Gustė Sabaitytė (Gerumo angeliukas). Garbingos Metų nominacijos buvo skirtos: Agnei Naujokaitytei (Metų maltietis), Vilniaus maltiečiams (Metų maltiečių grupė), Evelinai Jarmalavičiūtei (Metų jaunasis maltietis), Prienų jaunieji maltiečiai (Metų jaunųjų maltiečių grupė).

Šių metų šventė buvo pažymėta balta spalva – taikos ir ramybės simboliu. 11 baltų taikos paukštelių buvo įteikta maltiečių grupėms, padėjusioms ir padedančioms dabar Ukrainos karo pabėgėliams rasti vietą Lietuvoje.

Susitikę po pandemijos maltiečiai džiaugėsi vienas kito šypsenas matydami be kaukių ir prisiminė, kiek daug buvo nuveikta kovojant su Covid. Labiausiai nusipelniusieji buvo apdovanoti specialiais medaliais„Campaign Medal“, skirtais Maltos ordino.

2022 m. – Savanorystės ir Jaunimo metai, tad padėkomis už ištikimybę ir maltietiškų vertybių puoselėjimą apdovanotas nemažas būrys suaugusių savanorių ir Jaunųjų maltiečių.

Po iškilmingos dalies laukė Maltos ordino ambasadoriaus Lietuvai, kuris dėl sveikatos negalėjo dalyvauti šventėje, staigmena, maltiečių Prezidento košė ir dovana visiems atvykusiems – maltiečiams savo gražiausias dainas skyrė scenos grandai maestro Vytautas Lukočius, sopranas Ona Kolobovaitė, tenoras Edgaras Davidovičius. Vakaras baigėsi maltiečių ovacijomis ir kartu sudainuota daina, skirta Lietuvai.

Maltietės Vaidos Šalaševičienės iš Marijampolės įspūdžiai po apdovanojimų: „Gera dirbti darbą, kurio didžioji prasmė ne tai, ką tu gauni, bet tai, ką pati gali duoti kitam, kai vėl gali matyti laimingas akis, šypsenas veiduose, išgirsti nuoširdų AČIŪ, kad esi. Kai žinai, kad kasdieną tavęs laukia ir pasiilgsta. Kai žinai, kad turi su kuo pasidalinti savo patirtimi ir taip kurti bendrą gėrį. Kai žinai, jog suklupus šalia visada bus tas, kuris padės atsikelti, išklausys, patars. Kai liūdna kartu verks, kai aplankys sėkmė drauge nuoširdžiai džiaugsis. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad gyvenimą kuriu būdama maltiečių dalimi. Čia kiekviena diena staigmena, naujas iššūkis, neįkainojama patirtis.“