Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Maltiečių sriuba“ kvietė sušildyti vargstančių senelių širdis: pirmąjį sriubos samtį įpylė pirmoji šalies ponia

12/12/2022 


Gruodžio 10 d. Vilniaus Katedros aikštėje įvyko jau 17-asis maltiečių organizuojamas ir jau tradicija tapęs senelių paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ renginys. Jo tikslas – priminti visuomenei, kad ne visi žmonės šventes pasitiks prie dailiai padengto stalo su artimaisiais. Lietuvoje trečdalio vyresnių žmonių senatvė sukaustyta šalčio – vieniši ir vargstantys senoliai nebyliai šaukiasi mūsų pagalbos.

Šiemet renginio akcentu tapo ledinio angelo skulptūra, kurios delnuose – įšalusi širdis. Maltiečiai kvietė visus paliesti figūrą ir delnų šiluma išvaduoti širdį, simbolizuojančią senolių vienatvę ir skurdą.

Gerumo sriubų miestelis kvietė paragauti net 5 skirtingų rūšių sriubų, o šventinę nuotaiką palaikė didžiulis rėmėjų pyragas.

Šventės atidaryti atvyko pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, kuri įpylė ir pirmąjį samtį sriubos. Taip pat susirinkusius sveikino LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Maltiečių prezidentas Bronius Einars savo sveikinimo kalboje sakė, kad nėra niekieno senelių – kiekvienas vargstantis senelis yra ir mūsų senelis, o organizacijos dvasinis vadovas kunigas Vytautas Rapalis palaimino susirinkusiuosius ir maistą. Maltiečių generalinis sekretorius Edvinas Regelskis dėkojo savanoriams, kurie visoje Lietuvoje rūpinasi organizacijos globotiniais, jau tapusiais draugais.

Renginio vedėjas Jonas Radzevičius kalbėjo apie būtinybę reguliariai remti senolius, ragino nepamiršti jų visus metus.

 

Su pagarba senatvei maltiečiai kviečia aukoti SMS ir skambučiais 1413 – 10 eurų, 1485 – 5 eurai. Didesnę sumą ir reguliarią paramą galima skirti interneto puslapyje www.maltieciusriuba.lt

Akcija vyksta iki 2023 m. sausio 7 d., o reguliariai aukoti galima visus metus.

 

Renginio akimirkas galite pamatyti nuotraukų galerijoje.

Fotografavo Saulius Aliukonis