Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Neįgaliųjų stovykla – laikas, dovanojantis viltį

22/06/2021 


Birželio 14–18 dienomis Lietuvos paraplegikų asociacijos „Landšafto terapijos ir rekreacijos centre“ Monciškėse vyko maltiečių organizuojama neįgaliųjų vasaros stovykla „Paverskim negalią galia 2021“. Renginio atidarymo metu gražius linkėjimus skyrė maltiečių prezidentas Bronius Einars ir Etikos komisijos pirmininkas Romas Abunevičius. Dvasinio ugdymo ir neįgaliųjų reikalų koordinatorė Irena Beržinskienė paskatino neįgaliuosius „nuskandinti negalią jūroje, o galias parsivežti namo“ – šie žodžiai įprasmino visą buvimo stovykloje laiką. Iš viso stovykloje dalyvavo 25 specialiųjų poreikių turintys žmonės ir 21 jiems padedantis savanoris.

Stovyklos dalyviai galėjo užsiimti skirtingomis edukacinėmis ir intelektinėmis veiklomis: žaidė strateginius žaidimus (šaškės), atskleidė savo kūrybinį potencialą (piešė ant akmenukų), įsivertino komandinius ir intelektinius gebėjimus (protmūšis) ir sėmėsi istorinių žinių (ekskursija po Šventąją). Programą papildė ir visų labai lauktos Raudonos nosys – gydytojai klounai rodė ne tik savo aktorinius gabumus žongliruodami ar atlikdami įvairiausius triukus, bet, dalindamiesi idėjomis ir kuruodami dalyvius, surengė bendrą vakarinę programą. Tai paskatino atrasti savo užslėptas galias, leido pamiršti kasdienius rūpesčius ir apdovanojo dėmesiu, kuris žmonėms su negalia yra labai reikalingas.

Dvasinę stiprybę bei pasitikėjimą savimi suteikė ir pusdienis Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje. Čia Šv. Mišias aukojo maltiečių dvasinis vadovas Vytautas Rapalis, o bažnyčios klebonas Zenonas Degutis skyrė stovyklos dalyviams nuostabų pamokslą apie jų dvasines galias. Specialiųjų poreikių turintys asmenys dažnai net ir fiziškai viršija įprastas normas: kasdienės veiklos filmukuose, kuriuos dalyviai kūrė prieš stovyklą ir jais pasidalino paskutinę dieną, tik įrodė, kad gali nuveikti daug daugiau, nei visi iki šiol manė.

Vis dėlto daugiausiai emocijų kėlė galimybė aplankyti jūrą: dienomis kaitrūs saulės spinduliai ir Baltijos jūros vanduo, o vakarais – nuostabaus grožio saulėlydžiai. Daugeliui dalyvių ši stovykla suteikė galimybę maudytis atvirame vandenyje pirmą kartą arba po daugelio metų – tai potyriai, kurie skatina šypsotis ir neprarasti tikėjimo gyvenimu. Organizatoriai dėkoja kiekvienam prisidėjusiam prie prasmingo ir įsimintino laiko tiems, kuriems to reikia labiausiai.