Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Palanga. Buvusių mokytojų namuose

11/11/2021 


Palanga. Turtingas kurortas. Bet vienišų senolių gyvenimas ir čia ties skurdo riba. Lankome buvusius mokytojus – visą gyvenimą atidavę pedagoginiam darbui, šiandien jie vargsta gaudami menkas pensijas.

Emilijai – 80. Buvusi chemijos ir biologijos mokytoja. Visiškai vieniša – prieš trisdešimt metų kartu su vyru autoįvykyje žuvo vienintelė dukra. Jai tebuvo 27-eri… Šiandien maltiečiai jai visas pasaulis – pati dėl silpnos sveikatos neišeina net į kiemą. Niekur neina iš savo namų. Net kaimynai neužsuka – visi seni, visi ligoti.

Kitame name gyvena Jonas. Ilgaamžis – jam 89-eri. 30 metų dirbo įvairių mokyklų direktoriumi. Visą gyvenimą rašė eiles. Jonas yra garsiojo poeto Bernardo Brazdžionio giminaitis. Pasakodamas savo istoriją graudinasi – žmona mirė vos prieš kelias savaites. Tad visos eilės šiandien skiriamos jai, gyvenimo Meilei. Vaikų neturi. Sulaukus tokio garbaus amžiaus tenka pasikliauti tik kitų žmonių gerumu. Paklaustas, kaip išgyventų be maltiečių pagalbos, diplomatiškai nutyli…

Padėkite, prisidėkite auka – gal tai jūsų buvę mokytojai. Gal jūs toli ir negalite lankyti. Maltiečiai tai atliks už jus. Juk taip svarbu, kad senoliai neprarastų vilties, kad jie mums reikalingi.

1410 – 10 eurų, 1418 – 3 eurai.

Didesnė suma – www.maltieciusriuba.lt