Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Klaipėda. Galimybė pasikalbėti „iš širdies“

15/11/2021 


Klaipėda. Čia gyvena mūsų globojama Birutė. Ji sulaukusi garbaus amžiaus – 90 metų. Tačiau gyvenimas nuo pat vaikystės buvo negailestingas. II pasaulinio karo metais, dar būdama paauglė, su visa šeima buvo išvežta į koncentracijos stovyklą Vokietijoje. Stebuklas, kad liko gyva. Tiek patyrusi ji nusipelnė orios senatvės. Tačiau ligų kamuojama moteris vos pereina per kambarį. O ir padėti nėra kam – gyvena visiškai viena, artimieji mirę. Jai džiaugsmą dovanoja tik maltiečiai, su kuriais moteris gali ne tik pavalgyti – gali pasikalbėti „iš širdies“, pasiguosti, atrasti palaikymą.

Antroji čia gyvenanti moteris – Liutijana. Jai 72-eji. Negalių kamuojama nuo vaikystės, ir taip pat – visiškai viena. Kadangi paeiti moteriai per sunku, ji jau pamiršo, ką reiškia vaikščioti lauke. Liutijana graudinasi: „Pakalbėt nuo dūšios nėra kam, tik televizoriui ar sienom…“ Maltiečių atėjimo nekantriai laukia žvilgčiodama į laikrodį ir skaičiuodama minutes.

Žmonėms reikia ne tik maisto. Reikalingas pokalbis. O kartais net ir jis nebūtinas – svarbiausia justi kitą žmogų šalia. Žinoti, kad esi ne vienas…

Jūsų parama mums padeda toliau rūpintis šiais žmonėmis. Dovanoti meilę ir laiką.
1410 – 10 eurų, 1418 – 3 eurai.

Didesnė suma – www.maltieciusriuba.lt