Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Palydėjimo paslauga pasiekė net 51 jaunuolį

28/02/2024 


Nuo 2022 m. birželio mėnesio maltiečiai kartu su Jono Valančiūno paramos fondu vykdo projektą „Vaikų ir jaunų žmonių pa(si)rengimas savarankiškam gyvenimui, taikant sportu paremtą metodiką“. Projekto tikslas – plėtoti kokybišką palydimąją paslaugą pažeidžiamiems vaikams ir jauniems žmonėms, taikant sportu paremtą metodiką vaikų ir jaunuolių elgesio keitimui ir savarankiškam gyvenimui svarbių įgūdžių ugdymą.

Projektui einant į pabaigą, norime pasidalinti džiuginančiais paslaugos rezultatais. Neskaičiavome laiko, praleisto kartu su jaunuoliais kavinėje, Lukiškių aikštėje, poliklinikoje, savivaldybėje, prie psichologo kabineto, mokykloje, jų pačių namuose, užimtumo tarnybos koridoriuose, socialinių paslaugų centre, Paauglių dienos namuose ar tiesiog telefono ekrane. Ypač džiaugiamės koordinatorių individualiu darbu, stengiantis suteikti visapusišką pagalbą lydint jaunuolius.

Neretai juokaujame, jog mūsų palydėjimo koordinatorės yra lyg inžinierės, kurios stengiasi sujungti taškus: nuo jaunuolio pažinimo ir ieškojimo, kas jam tinka, iki realaus ėjimo kartu, parodant, kad jaunuolis nėra vienas, kad reikia tikėti savimi ir tuo, kuris eina šalia. Koordinatorės prisideda prie jaunuolių domėjimosi studijų bei bendrabučių galimybėmis – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Taip pat dalyvauja pasirašant būsto nuomos sutartis, skatina domėtis įvairiomis išmokomis ir stipendijomis, mąstant, kaip geriausiai paskirstyti turimus resursus. Koordinatorės nuolat ieško būdų sudominti, pasiekti jaunuolius, užmegzti su jais ryšį.

Dalinamės skaičiais, pasiektais nuo projekto pradžios Vilniuje ir Kaune:

 

  • Įsidarbino – 17 jaunuolių / dar 6 darbo paieškose.
  • Sudalyvavo mentorystės programoje – 17.
  • Susirado būstą gyventi / nuomotis – 5.
  • Buvo grąžinta į švietimo sistemą – 8.
  • Pakeitė mokyklas – 4.
  • Įstojo mokytis profesijos – 11.

 

Iš viso palydėjimo paslauga suteikta 51 jaunuoliui.

 

Projektas yra finansuojamas EEE finansinių mechanizmų lėšomis (www.norwaygrants.org). Projektui skirta suma – 250 tūkstančių eurų.