Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Pirmoji šalies ponia virtualiai keliavo po maltiečių vaikų dienos centrus

11/09/2020 


Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė lankėsi pas maltiečius, kur vaizdo skambučiu susijungė su vaikais, lankančiais maltiečių dienos centrus įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Šiemet dėl koronaviruso grėsmės tradicinė maltiečių akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ baigiamoji šventė vyko ne S. Daukanto aikštėje šalia Prezidento rūmų, o virtualiu būdu. Diana Nausėdienė yra šios vaikų paramos akcijos globėja.

„Suaugusių žmonių pareiga rūpintis vaikais – ne tik savais, bet ir visos Lietuvos. Juk nuo viso šio atžalyno priklauso mūsų šalies ateitis, kiekvienas jų gali išaugti žymiausiu gydytoju, sportininku ar prezidentu. Kai kurių tėveliams yra sudėtinga išruošti vaikus į mokyklą, todėl surėmę pečius pasistenkime, kad kiekvienas bet kuriame šalies kampelyje gyvenantis mokinys nesijaustų blogiau už klasės draugą, nes neturi penalo ar akvarelės. Tai daugiau nei daiktai – tai ir didesnė vaikų motyvacija siekti žinių. Daug geros valios žmonių prisiima asmeninę atsakomybę už lygiavertes vaikų galimybes mokytis, prisideda prie maltiečių vaikų paramos akcijos, dovanoja jiems savo širdies šviesos ir šilumos, padedančios didelėms idėjoms mažose širdelėse skleistis. Visiems jiems labai ačiū!“ – sakė D. Nausėdienė.

Prisijungę nuotoliniu būdu vaikai pirmajai poniai pasakojo apie vasaros įspūdžius, mokslo metų pradžią, rodė savo piešinius, darbelius, aplinką, deklamavo, dainavo dainas. Kiekvieno centro prisistatymas buvo unikalus ir nepakartojamas. Virtualioje šventėje, nepaisant nuotolio, vyravo šilta ir jauki atmosfera – iš ekrano pirmajai poniai keliavo širdutės, plojimai, pamojavimai, net virtualūs apkabinimai. Vaikų dienos centrai kvietė pirmąją ponią į svečius ir pasakojo apie savo miestus žemaitiškai, dzūkiškai, suvalkietiškai.

Ponia Diana pasveikino mažuosius su prasidėjusiais mokslo metais ir padovanojo kelias kuprines vaikams, patikinusi, kad jos pilnos ne tik mokymosi priemonių, bet ir jos linkėjimų: „Ieškokite naujų idėjų, naujų galimybių, būkite drąsūs,

išradingi, kūrybingi, skleiskite sparnus.“

Prie akcijos prisidėjo ir Prezidentūros darbuotojai – rinko mokyklinius reikmenis ir per maltiečius perdavė labiausiai jų stokojantiems vaikams.