Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Pradedame priešmokyklinę vaikų paramos akciją – pildome vaikų kuprines

04/08/2021 


Šiemet jau devintus metus maltiečiai vykdo vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, kurios tikslas surinkti lėšų ir mokyklinių priemonių vaikams iš socialines ar finansines problemas patiriančių šeimų. Organizatoriai skatina visuomenę įsitraukti į akciją, kad visi Lietuvos vaikai rugsėjo 1-ąją pasitiktų pilnomis kuprinėmis, nejaustų atskirties ir bendraamžių patyčių.

Naujas vaikų globos taškas – Raseiniai

Jau ne pirmus metus kilnią akciją globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Ji kviečia visuomenę prisidėti prisiimant atsakomybę už vaikų teisę į lygias galimybes mokytis. Šiais metais ponia D. Nausėdienė yra pakviesta į naujo maltietiško vaikų dienos centro atidarymą Raseiniuose. Čia kasdien susirenka 15 vaikų – dauguma jų pradinukai, net 3 būsimieji pirmokai. Kiekvienas mažasis dienos centro lankytojas vadina save superherojumi, kuriam reikia tik šiek tiek pagalbos, kad atsiskleistų jo supergalios. Toks žaidimas skatina vaikus mokytis, lavintis, domėtis ir siekti.

„Džiaugiuosi galimybe jau ne pirmą kartą globoti gražią maltiečių akciją „Mažoj širdelėj –  didelės idėjos“, kuri pandemijos sąlygomis tampa ypač reikšminga. Padėti mažiesiems iš nepriteklių patiriančių šeimų pasiruošti naujiems mokslo metams yra labai svarbu. Tikiu, kad kiekvienas vaikas nusipelnė teisės lavintis ir lygių galimybių siekti savo svajonių ir tikslų. Padovanodami mokymosi priemonių jų stokojantiems vaikams, suteikiame galimybę jiems vystyti savo gabumus ir tapti superherojais. Mūsų parama visų Lietuvos mažųjų supergalioms atskleisti yra be galo svarbi“, – sako pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. – Prisidėkime kiekvienas, kuo galime, kad kiekvienas mažylis į ateitį galėtų sklęsti stebuklingais išsipildančių svajonių sparnais.“

Kokios priemonės reikalingos vaikams?

Iš viso maltiečiai turi 16 vaikų dienos centrų visoje Lietuvoje. Akcijos metu surinktos priemonės mokslo metų pradžioje bus išdalintos stokojantiems vaikams, dalis jų liks maltiečių vaikų dienos centruose, kad visus metus vaikai galėtų pasipildyti kuprines ir turėtų reikmenų ugdymui.

Be vaikų dienos centrų, priemonės atiteks maltiečių globojamiems daugiavaikių šeimų vaikams, nukeliaus į specialiųjų poreikių turinčių vaikų įstaigas, krizių centrus, šeimynas, bendruomenių centrus. Pernai mokslams bei edukacijai skirtos priemonės pasiekė 804 vaikus 43 šalies vietovėse, kur savo veiklą vykdo maltiečiai.

Vaikams reikalingi sąsiuviniai, rašymo, mokymo bei ugdymo priemonės, kuprinės, lauko ir stalo žaidimai, sportinis inventorius, knygos ir spalvinimo knygelės. Taip pat mokiniai prašo padovanoti sportinės aprangos ir sportavimui reikalingų priemonių.

Norint prisidėti prie akcijos, reikėtų:

– Suorganizuoti daiktų ir lėšų rinkliavą įmonėje – pastatyti fojė ar kitur dėžę ir pakviesti kolegas pripildyti ją vaikams reikalingomis priemonėmis.

– Jei norite paremti konkretų vaikų dienos centrą ar konkretaus miesto vaikus, suorganizuosime susitikimą – galėsite daiktus perduoti patys. Dienos centrų sąrašą rasite https://maltieciai.lt/

– Aukoti lėšų https://maltieciai.lt/aukok/ ar tiesiai į sąskaitą LT29 4010 0510 0399 2200.

– Jei norite asmeniškai paremti, skambinkite tel. 8 613 17 949 (Rasa).

– Visą informaciją ir vaizdines priemones maltiečiai atsiųs, kreiptis el. paštu rasa.stukiene@maltieciai.lt