Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Šiauliečių maltiečiai drauge su Italijos karininkais pasveikino senjores su Kovo 8-ąja

08/03/2021 


Šiaulių maltiečių grupė drauge su Italijos karinių oro pajėgų junginio vado, pulkininko Daniele Donati komanda Kovo 8– osios proga pasveikino 20 mūsų globojamų vienišų garbaus amžiaus šiauliečių.

Pintinė egzotiškų vaisių ir lietuviškas šakotis – tai karių dovana, nupirkta už jų asmenines lėšas, puokštė tulpių – nuo maltiečių. Ne vienai senolei išspaudė ašarą dėmesys, kurį parodė žavūs uniformuoti jaunuoliai ir merginos,  šiuo metu atliekantys svarbią misiją – saugoti Baltijos šalių oro erdvę.

„Buongiorno, colleghi. Oggi anche voi siete maltesi, andiamo!! “– trumpu pasisveikinimu į maltietišką renginį italų karius pakvietė Šiaulių grupės vadovė Bronė.

Maltiečiai ir trys karių grupės pajudėjo dar į vieną taikos misiją – susipažinti ir pasveikinti dėmesio ir pagalbos reikalingų vietos gyventojų, senjorių.

Taip bent nedidelė dalis šiauliečių sužinojo, kas virš jų namų praskrendančius  lėktuvus pilotuoja, kas juos aptarnauja. Tai šilti, linksmi ir rūpestingi jaunuoliai, kalbantys mūsų ausiai malonia italų kalba.

Mūsų globotinis Arvydėlis, nepaisant savo įgimto drovumo, dėkojo kariams, kad mus saugo, pamiršęs, kas vyksta ir kad proga yra moterims. Paskui ilgai dar stovėjo laiptinėje, nulydėdamas akimis neregėtus svečius.

Buvo daug padėkų, susijaudinimo, kad negali svečių pavaišinti bent arbata. Viena, kita močiutė tiesė mėgstamų saldainių maišelį.  Aukštuosius mokslus kadais baigusios senjoros stengėsi išpasakoti viską, ką žino apie Italiją, bet pasitaikė, kad prabildavo ne visai ta kalba. Svečiai mielai sveikindavosi lietuviškai, teiravosi, kokios mūsų globotinių bėdos ir kuo dar gali padėti. Ir dar padės. Ne tik maltiečių globojamiems senjorams, bet ir vaikams.

Visiems, kas nesupranta itališkai, paaiškiname – Oggi anche voi siete maltesi– reiškia – šiandien jūs – maltiečiai. Tai svarbu – nes kiekvienas bent kartą per metus gali būti maltiečiu.

Andiamo! Pirmyn!