Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Vilniuje apgyvendinta afganistaniečių šeima

29/11/2021 


Lapkričio 17 dieną sulaukėme skambučio iš įmonės UAB „Linea libera“ direktoriaus. Jis pasiūlė pagalbą Lietuvoje gyvenantiems afganistaniečiams – padėti pervežti šeimą į naujus namus Vilniuje. Kad įsikurti būtų lengviau, pakvietė savo įmonės darbuotojus paaukoti naujakuriams reikalingų buities daiktų (patalynės, rankšluosčių, indų, švaros ir higienos priemonių).

Įmonėje dirbančių žmonių dosnumas nepaliko abejingų – suaukoti daiktai buvo atgabenti dviem visureigiais. Vieni jų padovanoti naujakuriams, o kiti nuvežti likusioms Raseiniuose migrantų šeimoms.

Perkraustytą šeimą iš Kabulo sudaro penki asmenys: tėtis Basir, mama Seema, dukra Zahra (5-erių), sūnūs Mudasir (3-ejų) ir Muzamil (1-erių.). Seema yra baigusi politikos mokslus ir gerai moka anglų kalbą, o Basirui buvo telikęs paskutinis studijų semestras, tačiau neramumai Afganistane paskatino visą šeimą mesti tai, ką pradėjo, ir bėgti.

Lapkričio 20 dieną šeima pilnai perkraustyta į Vilnių, ir šiandien jų tikslai ir norai labai žemiški: pabaigti mokslus, susirasti darbą ir vesti vaikus į darželį. Tikimės, kad mūsų visų skirta pagalba paskatins juos nenuleisti rankų ir drąsiai žengti nauju gyvenimo keliu. Šeima nepaprastai dėkinga kiekvienam prisidėjusiam, taip pat ir aktyviai dėl buto nuomos tarpininkavusiai Lietuvos kariuomenei.