Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Baigėsi JAU antra ir TIK antra karantino savaitė

01/04/2020 


Viskas įsibėgėja, įgauna pagreitį – daugėja prašymų padėti. Padėti maistu ir vaistais, padėti apsaugos priemonėmis, kurjerių paslaugomis, kompiuteriais vaikams. Darbo krūvis auga.

Mes visi esame sveiki, saugomės patys ir saugome savo globotinius. Rėmėjai AB „Agrorodeo” paaukojo 8200 eurų, už juos užsakyta 3000 vnt. respiratorių, kuriais bus aprūpinti savanoriai, lankantys globojamus žmones. Esame įsigiję ir kitų priemonių – dirbame atsakingai.

Seneliai ir neįgalieji. Globojami senjorai jau išgirdo mūsų skatinimus likti namuose, tad visi kantrai laukia sriubos ir kito maisto. Keliuose miestuose dėl rizikos buvo pristabdytas sriubos projektas, bet teko vėl jį atnaujinti. Didžioji dauguma senelių yra gulintys, sunkiai judantys, negalime jų palikti likimo valiai. Tad sumažinome vežiojančių maistą žmonių skaičių, kad kuo mažiau būtų išorės kontaktų, imamės maksimalių apsaugos priemonių, bet silpniausi mūsų senjorai tikrai bus pamaitinti ir aprūpinti.

Sostinėje labai padaugėjo pagalbos prašančiųjų. Kasdien prie maltiečių biuro ateina naujų žmonių, kad gautų lauknešėlį produktų. Stengiamės visus aprūpinti ir primename, kad reikia laikytis saugaus atstumo, higienos reikalavimų. Vyresnio amžiaus žmones įtrauksime į lankomųjų sąrašus ir maistą pristatysime į namus.

Vaikai.  Visos mokyklos atvėrė duris mokslui nuotoliniu būdu. Mūsų tikslas dabar pasirūpinti, kad globojami vaikai turėtų kompiuterinę techniką. Yra sudaryti ir pateikti poreikių sąrašai, kai mokiniai bus aprūpinami valstybiniu lygmeniu. O dabar 27 kompiuterius išdalinsime labiausiai stokojantiems – juos padovanojo ilgamečiai mūsų rėmėjai „Nestle Lietuva“.

Savanorystė. Žmonių, norinčių sąmoningai ištiesti pagalbos ranką daugėja, tad galime plėsti savanorių kurjerių ratą, galinčių nuvežti dėl karantino atskirtyje atsidūrusiems žmonėms maisto lauknešėlius. Produktų parūpina „Maisto bankas“, kavinės, per „Barborą“ aukojantys žmonės.

Pagalba medikams. Toliau kartu su aukok.lt vykdome pagalbos medikams akciją. Geros valios žmonių suaukota suma – daugiau kaip 180 tūkstančiai eurų. Kartu su Laisvės TV nupirkta ir gydymo įstaigoms išvežiota: 5000 vnt. respiratorių FFP3, 5520 vnt. respiratorių FFP2, 20 600 vnt. apsauginių kaukių, 600 vnt. „Sunway” medicininių apsauginių kombinezonų, 400 vnt. medicininių apsauginių akinių prieš rasojimą. Nors kiek buvo užkaišiotos trūkumo skylės, kol bus gautos didžiosios apsaugos priemonių siuntos. Didžiausias ačiū visiems parėmusiems akciją, aukotojų sąrašas ilgėja. Aukoti galite https://bit.ly/2QyCATr

Darbai vyksta, tad gyvenkime ir išgyvenkime tą išbandymų laikotarpį. Ir tesaugo mus visus Dievas.