Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Lietuvos maltiečiai dalyvavo tarptautinėje hospitaljerų konferencijoje Londone

29/03/2023 


Kovo 25–26 dienomis maltiečių prezidentas Bronius Einars ir generalinis sekretorius Edvinas Regelskis dalyvavo Maltos ordino Didžiosios Britanijos asociacijos surengtoje tarptautinėje hospitaljerų konferencijoje Londone. Tai jau 29 kartą vykusi konferencija, į kurią susirinko viso pasaulio Maltos ordino organizacijų vadovai – 250 atstovų iš 5 kontinentų.

Konferencijos metu buvo aptartas humanitarinės pagalbos teikimas labiausiai skurstantiems gyventojams ir Maltos ordiną sudarančių padalinių bendradarbiavimas, dalintasi gerosios praktikos pavyzdžiais, išskirtos sritys, kurias reikėtų stiprinti, apsvarstyti tebesitęsiančių humanitarinių krizių keliami iššūkiai ir apsibrėžtos ateinančių metų strategijos. Išskirtinio dėmesio sulaukė Maltos ordino pagalbos tarnybų Rytų ir Vidurio Europos atstovų inicijuota atvira diskusija apie pagalbą karo nualintos Ukrainos žmonėms.

Maltiečių prezidentas Bronius Einars pabrėžia, kad „Dalyvavimas tokio masto renginiuose naudingas ne tik dėl galimybės išsamiai aptarti viso pasaulio maltiečių darbus. Lietuvai buvo ypač svarbu išgirsti mintis apie savanoriškos veiklos organizavimo principus ir asmeninių atsakomybių bei lyderystės skatinimą katalikiškomis vertybėmis grįstoje kasdienėje veikloje.“

Plačiau apie konferenciją (anglų kalba): London hosts the 29th International Hospitaller Conference – Order of Malta