Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Popiežius Pranciškus paskyrė Apaštalinį Nuncijų Arkivyskupą Silvano Tomasi savo specialiuoju atstovu prie Suverenaus Maltos ordino

03/11/2020 


Popiežius Pranciškus lapkričio 1 dieną paskyrė Apaštalinį Nuncijų Arkivyskupą Silvano Tomasi (kardinolo laipsnis jam bus suteiktas kitoje konsistorijoje lapkričio 28 d.) savo specialiuoju atstovu prie Maltos ordino.

Arkivyskupas Silvano Tomasi pakeitė kardinolą Angelo Becciu, kuris ėjo šias pareigas nuo 2017 metų vasario iki 2020 metų spalio.

Viena iš pagrindinių Arkivyskupo Silvano Tomasi funkcijų šiuo metu yra informuoti Maltos ordiną apie popiežiaus poziciją reformuojant Ordino  Konstitucinę chartiją ir kodeksą.

Arkivyskupui Silvano Tomasi popiežius taip pat nurodė priimti priesaiką Maltos ordino Didžiajam magistrui, kurio rinkimai yra numatyti lapkričio 8 dieną.

„Noriu padėkoti popiežiui Pranciškui už tai, kad jis paskyrė Maltos ordinui tokį iškilų asmenį kaip J.E. Silvano Tomasi, kurio patirtis ir žinios apie Maltos ordiną gali labai palengvinti vykdomą reformos procesą“, – pažymėjo dabartinis laikinasis Maltos ordino vadovas J.E.Ruy Gonçalo do Valle Peixoto de Villas-Boas.

Silvano Tomasi gimė 1940 m. Italijoje, Casoni di Mussolente mieste (Vičencos provincijoje). Po teologijos, socialinių mokslų ir sociologijos studijų JAV buvo įšventintas kunigu 1965 m. gegužės 31 d.

1989 m. Silvano Tomasi buvo paskirtas Popiežiškosios Migrantų ir keliaujančių tautų sielovados tarybos sekretoriumi.

1966 m. Popiežius Jonas Paulius II jį paskyrė Apaštaliniu Nuncijumi Etiopijoje, Eritrėjoje, o vėliau Džibutyje.

Tapęs tituliniu Asolo arkivyskupu Venecijoje, iki 2016 metų J.E. Silvano Tomasi buvo nuolatiniu Šventojo Sosto stebėtoju JTO ir specializuotose agentūrose Ženevoje ir nuolatiniu stebėtoju Pasaulio prekybos organizacijoje.

2011 m. jis taip pat buvo paskirtas Šventojo Sosto atstovu Tarptautinėje Migracijos organizacijoje.

Nuo 2007 metų Arkivyskupas Silvano Tomasi buvo Maltos ordino Didžiojo Kryžiaus garbės kapelionu (Grand Cross Conventual Chaplain ‘ad honorem’).