Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba”

09/11/2020 


Jau 15-tus metus vyksta senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“, kurios tikslas surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui. Visą gyvenimą sąžiningai dirbę, sulaukę garbaus amžiaus mūsų šalies pensininkai tampa priklausomi nuo mūsų gerumo – Statistikos departamento duomenimis 2019 m. vidutinė pensija buvo 344 eurai, o skurdo rizikos riba siekė 379 eurus. Taigi vidutinė senatvės pensija yra mažesnė už skurdo ribą. Pažadų pensijas didinti politikai pažeria, bet kada tai bus. O pagalbos reikia čia ir dabar, be jos vieniši seneliai neišgyventų. Negalime jų nuvilti.

Akcijos metu siekiame surinkti 260 tūkstančių eurų – ši suma reikalinga, kad galėtume pasirūpinti 2600 skurdo, ligų, vienatvės kamuojamų senyvo amžiaus žmonių. Pasirūpinti jų maistu, o neretai ir psichologine būsena. Keliaujame su maisto termosais ir krepšeliais į atokiausius vienkiemius, kur vieniši senoliai laukia ne tik dubenėlio sriubos, jiems reikia mūsų pagalbos buityje, gero žodžio ir išklausymo.

O šiemet tai ypatingai svarbu, mat visą pasaulį sukausčiusi COVID-19 viruso pandemija niekur nesitraukia. Ir skaudžiausiai ji kerta senyvo amžiaus žmonėms. Viena – įkalino juos namuose, grūmodama užsikrėtimo baime. Antra – pasėjo nerimą ir nežinomybę. Ir trečia – atėmė iš senų žmonių saugumo jausmą. Paliko vienišam senam žmogui vienintelę galimybę – pasikliauti aplinkinių gerumu. Tad mums, maltiečiams, dabar itin atsakingas metas – saugiai ir laiku lankyti senolius, taip užtikrinant jų išgyvenimą.

Prisidėkite prie pagalbos seneliams ir Jūs, kad galėtume juos ir toliau lankyti, maitinti, globoti. Taupysime kiekvieną Jūsų paaukotą eurą. Nepasiduokime koronaviruso panikai – jis tik dar labiau didina vienatvę, uždarumą, skurdą. Kartu ieškokime galimybių, kaip padėti pagalbos laukiantiems žilagalviams, kol jie su mumis. Nepavėluokime padėti.

Aukoti galite trumpaisiais numeriais: 1410 – 10 eurų, 1418 – 3 eurai.

Didesnė suma – https://maltieciusriuba.lt/