Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Startuoja naujas maltiečių projektas – „Slaugos paslaugų teikimas Vilniaus miesto gyventojams“

11/02/2022 


Vasario 11-ąją visas krikščioniškasis pasaulis mini pasaulinę Ligonių dieną, kurią paskelbė Popiežius Jonas Paulius II. Kiekvienais metais Popiežius meldžiasi pats ir ragina tikinčiuosius melstis už ligonius. Ta proga jis parašo Apaštalinį laišką ir atkreipia dėmesį, kokios ligos labiausiai kamuoja visuomenę. Laišku popiežius ragina išgirsti ligonių poreikius ir įsiklausyti į jų skausmą. Šią dieną verta prisiminti ir visus tuos, kurie ligonių nepalieka kančiose ir skausme, jais rūpinasi bei skleidžia širdies šilumą. Be to, verta pagalvoti, kaip galime prisidėti prie visuomenės sveikatos gerinimo.

Šiųmetinę Ligonių dieną maltiečiai pasitinka pradėdami naują projektą, kurio tikslas – visokeriopa pagalba ligų kamuojamiems, prie lovos ar neįgaliojo vežimėlio prikaustytiems žmonėms. Ir ne šiaip pagalba ir atjauta – sieksime, kad sveikatos sutrikimų turintis žmogus namų sąlygomis gautų visavertes slaugos paslaugas, skatinsime slaugomų asmenų savirūpos įgūdžius, kad pagal galimybes kiekvienas galėtų pasirūpinti savimi ir kuo ilgiau išlikti visavertis visuomenės narys.

Slauga – maltiečiams nauja veikla, nes iki šiol globojamų žmonių namuose buvo teikiama socialinė pagalba. Šią naują veiklą atliks tik profesionalios bendrosios praktikos slaugytojos ir slaugytojų padėjėjos. Paslaugos tikslas – ne tik rūpintis tokių žmonių slauga, bet ir organizuoti slaugos įgūdžių mokymus ir konsultacijas paslaugos gavėjų šeimos nariams. Ypač daug klausimų kyla kartu su slaugomais žmonėmis gyvenantiems artimiesiems. Tai sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos temos, kurias būtina aptarti, kad sveikatos sutrikimų turintis žmogus kuo ilgiau galėtų pats apsitarnauti.

Vykstant demografiniams pokyčiams dėl gyventojų senėjimo bei didėjančio jaunų žmonių emigracijos skaičiaus, kvalifikuotos pagalbos labai trūksta negalią turintiems senyvo amžiaus asmenims. Dažnai jie gyvena vieni, tad slaugos paslaugos jiems yra tiesiog būtinos ir jų poreikis auga.

Maltiečiai yra pasirengę teikti tokias paslaugas – turime pakankamai žmogiškųjų išteklių, o dirbantys darbuotojai yra savo srities specialistai, be to, nuolat bendradarbiaujame su Vilniaus m. socialinės paramos centru dėl paslaugų teikimo. Paslaugų gavėjus esame pasirengę ne tik slaugyti, bet ir, esant poreikiui, suteikti reikalingų priemonių: sauskelnių, įklotų, vienkartinių palučių, kūno priežiūros priemonių, tvarsčių, kompensacinės technikos. Slaugos priemonių maltiečiai gauna bendradarbiaudami su Vokietijos maltiečiais, kitomis įstaigomis ir rėmėjais Lietuvoje.

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis ir  vykdomas sostinėje, kurioje paslaugas gaus ne mažiau kaip  60 neįgalių ir senyvo amžiaus asmenų. Jeigu Jums ar Jūsų artimam žmogui reikia pagalbos, galite kreiptis į projekto vadovę Gražiną Semėnienę, el. p. grazina.semeniene@maltieciai.lt, tel. nr. +370 616 25656.