Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Fazer Lietuva“ ir maltiečių draugystė, arba Seno žmogaus meilė duonai

05/02/2022 


E. Knispelio nuotrauka

Lietuvoje senatvės pensijai balansuojant ties skurdo rizikos riba, senyvo amžiaus žmonėms pagalba maistu yra ypač svarbi. Nuolat kylančios maisto produktų kainos šią situaciją aštrina dar labiau. Maltiečiai rūpinasi 2800 senjorų visoje Lietuvoje ir nešdami karštą maistą žmonėms būtinai pasirūpina duonele. Senyvam žmogui sriubos dubenėlis ir riekelė duonos simbolizuoja sotumą, pilnatvę, ramybę, namų šilumą.

Dalinimasis duona visuomet turėjo socialinę ir simbolinę prasmę – tai pagarbos kitam, bendrystės simbolis, susiejęs mus, maltiečius su duonos gaminių gamintojais „Fazer Lietuva“. Tai ilgamečiai mūsų bendražygiai mažinant senyvo amžiaus žmonių skurdą, galima net sakyti, kad mūsų organizacijų DNR sutampa, siekiant daryti vienišų skurstančių senolių gyvenimą sotesnį ir šviesesnį.

Su įmone Fazer Lietuva, atstovaujančios „Gardėsio“ duonos prekiniam ženklui, maltiečius sieja septynerių metų draugystė. Visą šį laiką visus metus gauname duonos gaminių, kuriuos tiekiame savo globojamiems žmonėms. 2020 m. partnerių paaukota duonos gaminių už 13 078,38 Eur, o 2021 m. visu tūkstančiu daugiau – už 14 049,47 Eur. Vidutiniškai per mėnesį gauname 3784 kepaliukus duonos. Visa tai išvežiojama į 17 skirtingų Lietuvos vietovių.

Duona paprastai vežama kartą per savaitę ir vienam senoliui paskiriamas vienas kepaliukas savaitei. Mėgstamiausia yra juoda ruginė be priedų – tinka ir su sriubele, ir prie arbatos, kaip sako senoliai. Ypač tokios duonelės laukia kaimiškose vietovėse. Alytaus maltietė Virginija, išvežiojusi sriubą ir duoną seneliams, paskutiniame taške visada sutinka jos laukiančias močiutes. Kaip maži paukščiukai ant suoliuko sutūpusios pasitinka su vieninteliu klausimu – gal liko duonelės. Šventa ji senam žmogui, nepraradusi vertės ir kasdienio valgio ritualo svarbos.

„Gardėsis“ duonos gaminiais senjorus aprūpina ne tik įprastomis, bet ir šventinėmis dienomis. Šiauliečiai maltiečiai prieš šv. Kalėdas išvežioję senoliams saldžių bandelių ir kūčiukų, sulaukė be galo šiltų padėkų. Viena močiutė džiaugėsi, kad šie kepiniai jos stalą padarė  ypatingą – cinamoninės ir aguoninės bandelės priminė kažkada šurmulingas artimųjų meilės kupinas Kūčias, šventines vakarienes, amžinybėn iškeliavusius namiškius.

Jau dvejus metus vyksta maltiečių ir „Fazer Lietuva“ akcija „Padovanok riekę laimės“, kurios tikslas – prieš šv. Kalėdas pakviesti geros valios žmones užsiregistruoti, gauti „Gardėsio“ paruoštą šventinį siuntinį ir įteikti vienišiems senoliams – taip nudžiuginti jį apsilankymu ir vaišėmis švenčių proga.

Įmonė „Fazer Lietuva“ su maltiečiais ir per šventes, ir kasdienėje veikloje. Ilgametė draugystė jau patikrinta. Tariame patį tikriausią nuoširdžiausią AČIŪ ir tikimės tolesnio bendradarbiavimo dėl jų, kuriems reikia pagalbos.