Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Barbora“ – gerumo tiltas, kad žmonių paaukoti produktai pasiektų skurstančius

17/01/2022 


„Barboros“ ir maltiečių draugystė tęsiasi jau keletą metų. Jos esmė – internetinė parduotuvė „Barbora“ tapo savotišku tiltu, nes užsisakantys maisto jo gali nupirkti ir maltiečių globojamiems žmonėms. Maltiečiai žmonių paaukotus produktus, surinkę iš maisto sandėlių, išvežioja nepasiturintiems po visą Lietuvą.

Akmenės maltiečių vadovė savanorė Danutė Balodienė pasakoja: „Samdyti transportą produktams atsivežti mums per brangu, tai prigalvojame visko – ką nors priprašome maistą atvežti iki Šiaulių, jau vis arčiau, tada sūnus su savo mašina nulekia jų paimti. Pusė Akmenės žino – jei važiuoji į Vilnių ar Šiaulius, nepamiršk paklausti Danutės, ar nelaukia maisto siuntinio.“ Taip Vilniuje nupirktas pakelis makaronų sėkmingai nukeliauja į tolimąją Akmenę ar Ventą. Jaudina, kai pagalvoji, kiek gerų žmonių prisideda, kad vargstančių stalas būtų sotesnis. „Mūsų seniūnija maisto lauknešėlius nepasiturintiems dalija kartą per 2 mėnesius, o mes, maltiečiai, net 20 produktų paketų daugiausia senyvo amžiaus žmonėms ar neįgaliesiems nešame net 2 per mėnesį. Nedidukai jie – iki Naujųjų metų jų kaina buvo 5 eurai. Dabar, kai visi produktai taip pabrangę, nežinau, ką už tokius pinigus benupirksi“, – svarsto Danutė. Maisto lauknešėlių formavimo aritmetika paprasta – jei iš „Barboros“ gauta 10 pakelių makaronų, vadinasi dar 10 reikia nupirkti iš akcijos „Maltiečių sriuba“ metu surinktų pinigų. Brangstant produktams visų aukojančių barboriečių pagalba tampa itin svarbi, kad būtų galima nemažinti ir taip skurdaus lauknešėlio turinio.

Pandemija visiems padiktavo naujas gyvenimo sąlygas. Visi dažniau maisto užsakome per „Barborą“ ir žmonės jautriai reaguoja pamatę prašymą padėti maistu nepasiturintiems, sergantiems, seniems. 2020 m. žmonės paaukojo produktų už 13 637,18 Eur, o 2021 m. jau už 18 484,25 Eur. „Barbora“ kaip koks gerumo tiltas nutiesia kelią, kad žmonių paaukoti produktai pasiektų tolimiausius miestelius, vienkiemius, vienišų žmonių būstus. 2021 m. sausi ir negendantys produktai iškeliavo į Rokiškį, Rietavą, Kupiškį, Pušalotą, Raseinius, Akmenę, Viduklę, Švenčionėlius, Ignaliną, Vilkaviškį. Taip pat buvo dalijami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Prieš šventes ypač stebino žmonių gerumas – maisto paaukota tikrai daug. Jį gavę žmonės dėkojo už kasdienius produktus ir džiaugėsi prieš šventes gavę vieną kitą skanesnį kąsnį. Pasitaikė džiovintų vaisių, riešutų, geresnės arbatos ar šventinių kepinių. Ačiū, kad pagalvojote apie skurstančių žmonių Kalėdų stalą. Ypač šiais gardumynais buvo patenkintos daugiavaikės šeimos – gerų žmonių šventinės dovanos pasiekė jų namus.

Pandemija vis dar nenuleidžia galvos, tad fiziškai parduotuvėse lankomės rečiau, maistą perkame internetu. Beje, galbūt tai taps nuolatiniu apsipirkimo būdu. Tad nepamirškite tiesiog neišeidami iš namų pasirūpinti skurdžiai gyvenančių žmonių maistu. Tai per internetinę parduotuvę „Barbora“ atlikti paprasta – tereikia nuspausti nuorodą https://www.barbora.lt/parduotuves/aukojimas/maltieciai

O mes, maltiečiai, pasirūpinsime, kad paaukotas maistas atsidurtų ant stokojančiųjų stalo.