Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Susitikimai su Krašto apsaugos ir Sveikatos apsaugos ministrais

08/07/2021 


Liepos 1–2 dienomis, viešint Maltos ordino ambasadoriui Lietuvoje J. E. Manfred Ritter Mautner von Markhof, vyko dveji susitikimai Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ir Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijose.

Susitikime su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku buvo kalbama apie savanorystę, pilietiškumo puoselėjimą, bendradarbiavimą pandemijos metu ir alternatyvią krašto apsaugos tarnybą – galimybę ją vykdyti turėtų gauti ne tik tie, kuriems trukdo religiniai ar pacifistiniai įsitikimai, bet ir negalintys to padaryti dėl sveikatos būklės. NVO – stiprus valstybės partneris kritinėse situacijose, todėl alternatyvi tarnyba galėtų būti atliekama ir pas maltiečius, o įgytos žinios karinės ar kitos grėsmės atveju padėtų apsaugoti save ir visuomenę.

Kiti susitikimo dalyviai: maltiečių viceprezidentas Andrius Lukašonokas ir ambasadoriaus patarėjas Linas Sabaliauskas.

Susitikime su Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti atlikti darbai pandemijos metu: maltiečių teikta pagalba oro uostuose, organizuota lėšų rinkimo „Padėkime Lietuvos medikams kovoti su koronavirusu“ kampanija, plėtota priemonių logistika, teikta pagalba suvaldant pandemijos piką ligoninėse ir socialinėse globos įstaigose, Jaunųjų maltiečių vykdytai projektai emocinei sveikatai stiprinti, dalyvavimas vakcinacijos procese. Vis labiau įsitraukiant į sveikatos stiprinimo procesą, vykdant pirmosios pagalbos veiklas, dalyvaujant paslaugų namuose tinklo plėtroje ir teikiant ligonių ir neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugas, darnus bendradarbiavimas su Ministerija yra itin svarbus. Susitikimo metu taip pat dalintasi mintimis, kaip maltiečiai galėtų prisidėti prie neigiamų COVID-19 pasekmių psichinei sveikatai mažinimo.

Susitikime dalyvavo ir ambasadoriaus pavaduotojas P. Krzysztof Edmund Wardawy, maltiečių prezidentas Bronius Einars ir organizacinės plėtros vadovas Edvinas Regelskis.