Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai jau 16-tąjį kartą lydės negalią turinčius žmones piligriminėje kelionėje į Lurdą

15/02/2024 


Vasario 11 d. minima Lurdo Dievo Motinos šventė ir Pasaulinė ligonių diena. Ji susijusi su Dievo Motinos apsireiškimais Prancūzijos mieste Lurde XIX amžiaus viduryje ir stebuklingais ligonių išgijimais. Pirmą kartą švč. Mergelė Marija Lurde apsireiškė 1858 metų vasario 11 dieną ir nuo to laiko ši vietovė tapo ligonių vilties miestu. Su tos vilties ir sveikatos maldavimais maltiečiai kasmet leidžiasi į piligriminę kelionę į Lurdą, kuri kartu vykstantiems neįgaliesiems tampa svarbiausia gyvenimo kelione. 

 

Lurde vyksta išgijimo stebuklai 

Viso pasaulio maltiečiai gegužės pirmąjį savaitgalį suvažiuoja į vieną lankomiausių piligrimystės centrų – Lurdą. Čia jie kartu su globojamais neįgaliaisiais atvyksta prašyti švč. Mergelės Marijos užtarimo, kad Dievas gydytų ne tik juos, bet ir visus ligonius, taip pat suteiktų pasauliui sugyvenimą. Juk Lurdas stebuklinga vieta, kurioje vyksta neįtikėtini dalykai, nes čia vienu metu meldžiasi dešimtys tūkstančių žmonių ir tai vyksta daugelį metų. Šios vietovės aura turi nepaprastai daug gerumo ir meilės – ne vienas piligrimas prisimena tai pajutęs fiziškai. Čia įvyksta stebuklingi išgijimai ir pasveikimai, valosi siela ir atrandamos tikrosios tikėjimo vertybės. 

Čia atsiveria dvasinio praturtėjimo galimybės 

„Piligriminė kelionė į Lurdą – išskirtinis įvykis visai maltiečių bendruomenei. Negalią turintiems žmonėms, tai vilties ir tikėjimo kelrodė žvaigždė, o juos lydintiems pagalbininkams – organizacijos moto – tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems – tikrasis patyrimas. Visus vykstančius žmones vienija stiprus bendrystės jausmas, čia gimsta tyriausi, stipriausi ir giliausi tarpusavio ryšiai tarp pagalbą suteikiančio ir gaunančio, kurie tęsiasi ilgus metus. Meldžiamės už visus, kuriems šiandien Dievo pagalbos reikia labiausiai. Kviečiame prisidėti prie Lurdo žvakių akcijos ir skirti savo auką, suteikiant galimybę mūsų globojamiems mažutėliams vykti į šviesiausią jų gyvenimo kelionę“, – skirti paramą negalią turintiems žmonėms ragina maltiečių generalinis sekretorius Edvinas Regelskis.  

Neįgaliesiems būtina pagalba, kad svarbiausia gyvenimo kelionė įvyktų 

Prieš šią kelionę jau ne vienerius metus maltiečiai vykdo Lurdo žvakių akciją: žmonės, negalintys fiziškai aplankyti šventovės, kviečiami įsigyti maltiečių platinamų šventintų žvakių ir užrašyti savo intencijas, kurias Lietuvos piligrimai veža į Lurdo šventovę ir meldžiasi už jas. Šeštadienį, gegužės 4 d., 6.00–6.35 vyks šv. Mišios Lurdo grotoje, kurių metu visi kviečiame susijungti bendrai maldai ir užsidegti įsigytas žvakes Lietuvoje. Pastarosios svarbios ne tik asmeniniam sielos nuraminimui – maltiečių Lurdo žvakių akcijos metu surinktos lėšos skiriamos žmonių su negalia kelionei į Lurdą finansuoti. 

Žvakių įsigyti ir intencijas, prašymus, maldavimus galima užrašyti visose vietose, kur vyks Lurdo žvakių akcijos – pirmoji jau šį sekmadienį, vasario 18 d. Vilniaus maltiečių grupė pradeda Lurdo žvakių akciją Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, Žveryne, adresu Sėlių g. 17. Žvakes bus galima įsigyti šv. Mišių metu 08.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 val. Visas akcijos renginių sąrašas skelbiamas ir pildomas maltiečiai.lt puslapyje https://maltieciai.lt/lurdo-zvakiu-akcija/.

Jis nuolat bus pildomas ir atnaujinamas iki pat kelionės į Lurdą datos – balandžio 28 d. Įsigiję žvakę galėsite ją užsidegti namuose ir bendroje maldoje susijungti su viso pasaulio maltiečiais. Tegul maža žvakutės liepsnelė bylos visų viltį bei gyvenimo džiaugsmą ir primins apie didžiausią turtą – sveikatą. 

Jei žvakutės įsigyti negalite, bet norite paremti neįgalių žmonių kelionę į Lurdą, sąskaitos nr. LT29 4010 0424 0397 4431