Lietuvoje veikia 12 maltietiškų vaikų dienos centrų, kuriuose kasdien lanko 350 vaikų iš sunkumus (finansinius ir socialinius) patiriančių šeimų, turintys mokymosi, pritapimo mokykloje, elgesio sunkumų, augantys nepilnose šeimoje, išgyvenantys krizinį laikotarpį (pvz., tėvų skyrybas). Dažniausiai apie tokius vaikus sužinome iš seniūnijų, socialinių skyrių darbuotojų, policijos nepilnamečių inspektorių, parapijų žmonių. Į vaikų dienos centrus vaikai ateina po pamokų mokykloje. Čia jie nemokamai maitinami, ugdomi jų socialiniai, bendravimo, asmens higienos įgūdžiai, supažindinami su bendražmogiškomis, krikščioniškomis vertybėmis. Vaikų dienos centruose pagalba teikiama ne tik vaikams, bet ir šeimoms – vyksta pokalbiai su tėvais psichologinėmis, socialinėmis temomis, kartu ieškoma tinkamiausių pagalbos vaikui būdų. Centrai veikia ir vasaros metu. Kaune įkurti paauglių dienos namai „Istorijos“, kuriuose teikiama pagalba ir siūlomas užimtumas paaugliams.
Vyžuonose, Utenos rajone, veikia ir atvira jaunimo erdvė – vienintelė miestelyje vieta paauglių prasmingam laisvalaikiui ir savirealizacijai. Daugiausia lankytojų ateina tiesiai iš maltiečių vaikų dienos centro – čia renkasi jaunimas nuo 14 iki 29 metų. Didžiausias dėmesys skiriamas globos patirčių turinčiam ar iš sunkumus patiriančių šeimų jaunimui, kuris dėl įvairių priežasčių neturi galimybių ar nenori įsitraukti į bendras veiklas, gyvena su „blogiuko“ etikete, neturi šeimos palaikymo ir šviesių orientyrų gyvenime.
Siekdami pagalbos jaunam žmogui tęstinumo, maltiečiai teikia jaunimo iš globos namų palydėjimo į savarankišką gyvenimą paslaugą (paslauga teikiama nuo 18 m.). Sulaukę 18 m. jie išeina iš globos sistemos ir paliekami vieni įsitvirtinti gyvenime. Būtent tuo metu reikalinga suaugusio žmogaus palydėjimo paslauga, kuomet specialiai paruoštas koordinatorius savarankiškumo stokojančiam jaunuoliui padeda susirasti gyvenamąją vietą, pasirinkti profesiją, pradėti darbinę veiklą ir palaiko sprendžiant daugybę buities klausimų. Maltiečiai yra vieni stipresnių šios paslaugos teikėjų, vieninteliai veiklą vykdo 3 skirtingose savivaldybėse (Telšiuose, Marijampolėje ir Kaune).
Stokojantiems vaikams ir jaunimui paremti rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais vykdoma paramos akciją „Drąsiau į gyvenimą“, kurios tikslas surinkti lėšų veiklų, orientuotų į jaunus žmones, plėtrai ir kokybei užtikrinti.